TYP: a1

Na “Fryderyku Chopinie” problemów ciąg dalszy

piątek, 8 kwietnia 2011
Weronika Morys
Fryderyk Chopin
Fot. Remigiusz Józefowicz
Kiedy ubezpieczyciel żaglowca “Fryderyk Chopin”, który stracił w październiku oba maszty podczas sztormu na Atlantyku, zadecydował o wypłacie odszkodowania, wydawało się, że nic nie opóźni już remontu. Tymczasem wczoraj ze stojącego w stoczni Falmouth statku zniknęły reje.


Według jednych doniesień reje zostały pod osłoną nocy zabrane przez pracowników stoczni i zamknięte w znajdującym się na jej terenie magazynie. Stocznia zaprzecza jednak, jakoby cokolwiek z pokładu statku zostało usunięte. Twierdzi jedynie, że prace na żaglowcu zostały wstrzymane do momentu, kiedy otrzyma zapłatę za remont. “Fryderyk Chopin” i tak nie mógłby wypłynąć z portu, ponieważ został na niego nałożony areszt w związku z roszczeniami jednostki, która odholowała uszkodzony statek do portu.

Kolejne opóźnienie remontu uniemożliwi prawdopodobnie powrót żaglowca do Polski przed Wielkanocą.TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 April

Na mecie regat III etapu The BOC Challenge Around Alone jako pierwszy zameldował się Christophe Auguin na jachcie "Groupe Sceta".
wtorek, 23 kwietnia 1991
W stoczni w Goeteborgu zwodowany zostaje pierwszy jacht klasy "Folkboat"; do 1977 r. wykonano na całym świecie 5000 jednostek tej klasy.
czwartek, 23 kwietnia 1942