TYP: a1

Hiszpanie ograniczają dostęp do plaż

wtorek, 7 lipca 2020
Z mediów

Choć znudziły nas wiadomości o covidzie, radośnie szykujemy się na wakacje, także w obcych krajach, korzystając z otwartych granic, nie wolno nam zapominać, że zagrożenie epidemiologiczne wciąż istnieje i wszystkich nas, niezależnie od miejsca obowiązują restrykcje. Tych, którzy zdaja się o tym zapominać, rządy boleśnie uświadamiają. Na przykład…zakazując wstępu na plażę.

[t][/t] [s]Fot. crystallenbrown, Pixabay [/s]

Tak właśnie robią władze regionów turystycznych w Hiszpanii. Na tamtejszych plażach korzystając z wakacji pojawiło się tylu spragnionych piasku i fal, że niemożliwe stało się utrzymanie dystansu społecznego. Dlatego też władze decydują się na czasowe zamykanie plaż. W Andaluzji w ostatnią niedzielę władze zamknęły czasowo 55 plaż, 30 na Costa del Sol — 30. Ograniczenia obowiązywały także na Costa Brava, która jest bardzo popularna wśród Polaków. I, jak zapowiadają hiszpańskie media, sytuacja z dostępnością plaż może się pogarszać w miarę, jak przybywać będzie turystów. Tym bardziej, że hiszpańskie władze po raz kolejny przypomniały, że jeśli uznają to za stosowne (czyli zanotują wzrost zachorowań), znowu wprowadzą nakaz kwarantanny dla przyjezdnych. 

Do tej pory najciężej było dostać się na plaże w Maladze, Kadyksie, w Huelvie i zatoczkach w pobliżu Conil de la Frontera. Powód? Informacje o zamykanych plażach władze wysyłają poprzez aplikacje na smartfony, są również umieszczane na specjalnych stronach. Jednak warto zauważyć, że na hiszpańskich plażach, poza Benidormem, nie istnieje system rezerwacji miejsc, ale każdy plażowicz bądź rodzina muszą mieć dla siebie przynajmniej 4 metry kwadratowe piasku. Rezerwacja (również przez specjalną aplikację) obowiązuje tylko w Benidormie można sobie taki teren zarezerwować także przez aplikację na smartfonie. Jeśli chodzi o resztę – obowiązuje najwyraźniej polski sposób rodem z PRL – kto pierwszy ten lepszy. Być może pojawią się w Hiszpanii nawet jakieś grajdoły i parawany?

Tagi: plaża, Hiszpania, covid
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 8 May

Odszedł na wieczną wachtę niezwykle zasłużony instruktor ZHP hm. Jan Sauer, bosman, oficer a od 1972 kapitan żaglowca s/y Zawisza Czarny
piątek, 8 maja 2020
W Cannes zwodowano katamaran "Club Med", który następnie pod dowództwem Granta Daltona wygrał regaty The Races.
poniedziałek, 8 maja 2000
Giovanni Soldini na "Fila" wygrywa 4 edycję regat Around Alone jako pierwszy nie Francuz.
piątek, 8 maja 1998