TYP: a1

Gigantyczny przemyt...pytonów

wtorek, 15 października 2019
Monika Frenkiel

Słyszeliśmy o przemycie narkotyków, alkoholu, papierosów, nawet bursztynu, ale ten ładunek trochę nas przerósł. Wyobrażamy sobie też miny włoskich celników.

A chodzi o…pytony. Dużo pytonów. A dokładnie 138 pytonów – tyle ich znaleźli celnicy i funkcjonariusze Gwardii Finansowej w ciężarówce z Grecji, która zjechała z promu w porcie w Ankonie na północy Włoch.

 

 

Kiedy celnicy zaczęli kontrolować ładunek ciężarówki we włoskim porcie, odkryli w środku pytony różnej wielkości i różnego koloru. Kiedy je policzyli, okazało się, że jest ich 138. Jak podaje lokalna prasa, to prawdziwy przemytniczy rekord. Co prawda kierowcy pojazdu okazali celnikom i kontrolerom finansowym dokumenty, które miały być pozwoleniem na przewóz gadów, import, eksport oraz handel gatunkami flory i fauny pod ochroną ale okazało się, że certyfikaty te w myśl włoskich przepisów nie są ważne.

 

Pytony miały trafić na specjalne targi w Weronie. Czarnorynkowa wartość wszystkich węży z ciężarówki to kilkadziesiąt tysięcy euro. Ich właścicielom prokuratura w Ankonie postawiła zarzuty a za nielegalny przewóz grozi im kara pozbawienia wolności od sześciu miesięcy do roku oraz grzywna od 20 do 200 tysięcy euro. Węże skonfiskowano – trafiły do specjalistycznego ośrodka w Umbrii.

Tagi: pyton, przemyt, Ankona
TYP: a3
0 0
Komentarze