TYP: a1

"Fryderyk Chopin" zmienił armatora

poniedziałek, 20 czerwca 2011

Fot. Remigiusz Józefowicz

Zacumowany od października w porcie Falmouth bryg "Fryderyk Chopin" zmienił armatora. Na oficjalnej stronie STS Fryderyk Chopin czytamy:


Informujemy, że w dniu 15 czerwca 2011 r. żaglowiec Fryderyk Chopin został sprzedany. Nowym armatorem żaglowca Fryderyk Chopin jest warszawska Spółka „3Ocean”. Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji oraz nowy armator żaglowca Spółka „3Ocean” deklarują dalszą współpracę. Pierwszym wspólnym przedsięwzięciem będzie „Rejs dookoła świata”.

Statek stracił oba maszty podczas sztormu na Atlantyku. Teraz jest już wyremontowany, jednak wciąż ciąży na nim areszt w związku z roszczeniami finansowymi właściciela kutra, który holował Chopina po wypadku. Nowy armator żaglowca zapewnia, że negocjacje w sprawie kaucji przebiegają pomyślnie. Firma ma nadzieję, że 30 czerwca statek przypłynie do Szczecina.


TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 30 November

Kpt. Katarzyna Mazurek została pierwszą kobietą na stanowisku dowódcy okrętu wojennego polskiej marynarki wojennej. Kpt. Mazurek została dowódcą ORP Lublin.
środa, 30 listopada 2016
Zmarł Juliusz Sieradzki (ur. 1912 r.), już w latach trzydziestych projektant małych jachtów mieczowych z ożaglowaniem 5, 10, 12 m2, na których wygrywał niemal wszystkie regaty. M. in. zaprojektował popularną Omegę.
wtorek, 30 listopada 1999