TYP: a1

“Fryderyk Chopin” będzie remontowany

piątek, 7 stycznia 2011
Weronika Morys
Frzderzk ChopinJak podał armator STS Fryderyk Chopin, w przyszłym tygodniu w stoczni w Falmouth rozpocznie się remont żaglowca. Przewidywany koszt remontu w zakresie wykonywanym przez stocznię wyniesie około 158 tyś. GBP i będzie finansowany w całości przez armatora żaglowca Europejską Wyższą Szkołę Prawa i Administracji. Przewidywany okres remontu to około 8 tygodni.

Nie znaczy to, że armator nie zamierza się już domagać odszkodowania od ubezpieczyciela. Nowymi okolicznościami w sprawie jest raport uzyskany przez armatora z meteorologicznego urzędu pomiarowego, oparty na danych ze statku w pobliżu miejsca, w którym Fryderyk Chopin przy sztormowej pogodzie stracił oba maszty. Wynika z niego, że w chwili złamania masztów porywy wiatru były w granicach 62 węzłów, czyli 11 stopni w skali Beauforta.

Źródło: fryderykchopin.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 June

Początek samotnej żeglugi Krzysztofa Baranowskiego w rejsie dookoła świata na s/y "Polonez" od Newport do Plymouth (25.05.1973 r.). Etap od Plymouth do Newport (17.07.1972 r.) był udziałem w Regatach Samotnych Żeglarzy, które Kapitan Krzysztof Baranowski
sobota, 17 czerwca 1972
Z Plymouth do Newport startują III regaty OSTAR z udziałem Krzysztofa Baranowskiego na s/y "Polonez", Teresy Remiszewskiej na s/y "Komodor" i Zbigniewa Puchalskiego na s/y "Miranda". Regaty wygrał Alain Colas na "Pen Duick IV".
sobota, 17 czerwca 1972