TYP: a1

“Fryderyk Chopin” będzie remontowany

piątek, 7 stycznia 2011
Weronika Morys
Frzderzk ChopinJak podał armator STS Fryderyk Chopin, w przyszłym tygodniu w stoczni w Falmouth rozpocznie się remont żaglowca. Przewidywany koszt remontu w zakresie wykonywanym przez stocznię wyniesie około 158 tyś. GBP i będzie finansowany w całości przez armatora żaglowca Europejską Wyższą Szkołę Prawa i Administracji. Przewidywany okres remontu to około 8 tygodni.

Nie znaczy to, że armator nie zamierza się już domagać odszkodowania od ubezpieczyciela. Nowymi okolicznościami w sprawie jest raport uzyskany przez armatora z meteorologicznego urzędu pomiarowego, oparty na danych ze statku w pobliżu miejsca, w którym Fryderyk Chopin przy sztormowej pogodzie stracił oba maszty. Wynika z niego, że w chwili złamania masztów porywy wiatru były w granicach 62 węzłów, czyli 11 stopni w skali Beauforta.

Źródło: fryderykchopin.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 21 September

Na "Nord V" z San Francisco w samotny rejs dookoła świata wyruszył Andrzej Urbańczyk z zamiarem opłynięcia trasy w czasie 100 dni. Złe warunki meteorologiczne uniemożliwiły realizację zamiaru i rejs został przerwany.
czwartek, 21 września 1989
W odległości około 600 Mm od Azorów zatonął czteromasztowy bark "Pamir" (zbudowany w Hamburgu w 1905 r. z przeznaczeniem do przewozu towarów na trasę australijską i południowo-amerykańską); zginęło 80 młodych marynarzy.
sobota, 21 września 1957
Urodził się Marc Pajot, jeden z najsłynniejszych francuskich żeglarzy regatowych.
poniedziałek, 21 września 1953