TYP: a1

"Barlovento II" wraca do domu

czwartek, 23 października 2014
Informacja prasowa | Ewa Górska
Wszystkich miłośników żeglarstwa zapraszamy na powitanie jachtu „Barlovento II”, który w sobotę powraca do Gdyni po ponad 4-miesięcznym rejsie po wodach Arktyki. O wrażeniach z wyprawy opowiedzą jej uczestnicy podczas konferencji prasowej.

Lodowe krainy - powrót Barlovento II
Fot. www.lodowe-krainy.pl

Przypomnijmy: „Barlovento II” wyruszył w rejs z Gdyni w połowie czerwca z ambitnym celem dopłynięcia najdalej na północ w historii żeglarstwa. Cel nie został osiągnięty, bo na przeszkodzie stanął lód, ale ekspedycja i tak zapisuje się w annałach jako jedna z największych arktycznych wypraw w dziejach polskiego żeglarstwa.

Rejs trwał 134 dni. W tym czasie „Barlovento II” pokonał 8852 mile morskie w 8 etapach. Kapitanowie zmieniali się czterokrotnie, wśród nich był organizator rejsu Maciej Sodkiewicz. Przez pokład jachtu przewinęło się 59 załogantów. Wśród nich było 42 mężczyzn i 17 kobiet. Najmłodszy uczestnik rejsu miał 18 lat, a najstarszy 72.Żeglarze pochodzili z całej Polski: Warszawy, Przemyśla, Krakowa, Mielca, Wrocławia, Katowic, Lublina, Chorzowa, Kielc, Sopotu, Pułtuska, Tczewa, Milanówka, Płocka, Łodzi, Pszczyny i Poznania. Ale nie tylko, bo byli także Polonusi ze: Szwajcarii, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Irlandii a nawet Australii.

Powitanie jachtu i jego załogi odbędzie się w najbliższą sobotę (tj. 25 października) o godz. 11 w gdyńskiej marinie. Połączone zostanie z konferencją prasową w siedzibie Pomorskiego Związku Żeglarskiego (który był patronem ekspedycji). Serdecznie zapraszamy pasjonatów żeglarstwa i dziennikarzy.

Więcej o wyprawie przeczytać można na: www.lodowe-krainy.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 28 July

W słynnych regatach Chicago-Mackinac Race po raz pierwszy wziął udział polonijny jacht "Solidarity" reprezentujący Joseph Conrad Yacht Club Chicago. Regaty Chicago-Mackinac są najstarszym (od 1898 roku) wyścigiem żeglarskim i jednocześnie najdłuższym po w
czwartek, 28 lipca 1988
Na "Dove" wystartował w rejs dookoła świata Robin Lee Graham; wyruszył z Kalifornii, przez Nowe Hybrydy, Nową Gwineę, Afrykę Południową, Gujanę, dotarł na Barbados
środa, 28 lipca 1965
W Plymouth skończyła się II wyprawa sir Francisa Drake'a
niedziela, 28 lipca 1585