TYP: a1

"Barlovento II" już w domu

poniedziałek, 27 października 2014
Informacja prasowa | Ewa Górska
Jacht „Barlovento II” przybił w sobotę 25 października do nabrzeża w gdyńskiej marinie. Jego załoga została ciepło przywitana w siedzibie Pomorskiego Związku Żeglarskiego.


Fot. Tadeusz Lademann

„Barlovento II” zacumował w Gdyni punktualnie o godz. 11. Zaraz potem odbyło się spotkanie załogi z dziennikarzami i miłośnikami żeglarstwa, podczas której opowiedziała ona o swoim ponad 4-miesięcznym rejsie w lodach Arktyki. Uczestników wyprawy, w tym jej pomysłodawcę i organizatora Macieja Sodkiewicza, powitali w siedzibie PoZŻ, przedstawiciele partnerów ekspedycji. Wśród nich: prezes PoZŻ Bogusław Witkowski, zastępca prezydenta Tczewa Zenon Drewa, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdyni Joanna Zielińska, jak również bezanmaszt Bractwa Kaphornowców Bohdan Sienkiewicz.

„Barlovento II” wyruszył w rejs z Gdyni w połowie czerwca z ambitnym celem dopłynięcia najdalej na północ w historii żeglarstwa. Co prawda cel ten nie został osiągnięty, bo na przeszkodzie stanął lód, ale ekspedycja i tak zapisuje się w annałach jako jedna z największych arktycznych wypraw w dziejach polskiego żeglarstwa.

Więcej znaleźć można na stronie www.lodowe-krainy.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 30 November

Kpt. Katarzyna Mazurek została pierwszą kobietą na stanowisku dowódcy okrętu wojennego polskiej marynarki wojennej. Kpt. Mazurek została dowódcą ORP Lublin.
środa, 30 listopada 2016
Zmarł Juliusz Sieradzki (ur. 1912 r.), już w latach trzydziestych projektant małych jachtów mieczowych z ożaglowaniem 5, 10, 12 m2, na których wygrywał niemal wszystkie regaty. M. in. zaprojektował popularną Omegę.
wtorek, 30 listopada 1999