TYP: a1

Armatorzy zapowiadają blokadę dróg do Ustki i Łeby

piątek, 2 lipca 2021
Z mediów/lembork.naszemiasto.pl

W sobotę, 3 lipca możemy mieć kłopoty z wjazdem do Łeby i Ustki. Blokadę dróg od strony lądu zapowiedzieli armatorzy rybołówstwa rekreacyjnego. To ciąg dalszy ubiegłorocznej akcji protestacyjnej.

Powodem akcji, jak twierdzą armatorzy, jest to, że nie zostało zrealizowane podpisane porozumienie z ówczesnym Ministrem Gospodarki Morskiej Markiem Gróbarczykiem. „We wszystkich polskich portach stoją statki, które już nie wrócą do zawodu. Morskie farmy wiatrowe na Bałtyku zabierają nam nasze jedyne łowiska, a zakaz połowu dorsza będzie przedłużony. Odbudowanie naszych firm jest niemożliwe, a Rząd nie robi nic żeby rozwiązać naszą sytuację. Strona rządowa zupełnie zignorowała interes społeczny i gospodarczy." Dlatego też armatorzy zdecydowali się na blokadę dróg od strony lądu. Zacznie się ona 3 lipca od godz. 9. „Warszawa nie chce o nas i naszym problemie słyszeć, to usłyszy w najbliższą sobotę. Jeśli rząd nie będzie chciał z nami rozmawiać będziemy blokować wszystkie miasta nadmorskie jednocześnie i do skutku codziennie”.

Tagi: armatorzy, protest, rybołówstwo
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 30 July

Opuszczono banderę na żaglowcu "Lwów" i wycofano z eksloatacji ten słynny statek szkolny
środa, 30 lipca 1930
Z Hawru do Gdyni wyruszył "Jean Madeleine" zbudowany na bazie kutra pilotowego, który w Polsce otrzymał nazwę "Junak"; był to jeden z pierwszych polskich jachtów morskich, którym dowodził Mariusz Zaruski
sobota, 30 lipca 1927