TYP: a1

Wycieczka po dnie Kanału Elbląskiego

poniedziałek, 19 października 2020
Informacja prasowa/Wody Polskie

Z Kanału Elbląskiego po sezonie została spuszczona woda. Dzięki temu można będzie przeprowadzić remonty i konserwacje urządzeń. Wody Polskie także 17 października udostępniły osuszony fragment do zwiedzania.  


Fragment kanału na odcinku między pochylniami co roku na zakończenie sezonu jest odwadniany. Woda wypompowana jest po to, by można było przeprowadzić konserwację i naprawić elementy pracujące na co dzień pod wodą. W tym roku także w ramach Dnia Suchego Kanału odwodniony odcinek górnego stanowiska pochylni Buczyniec został udostępniony dla zwiedzających. Nigdy wcześniej turyści nie mogli wejść na dno kanału i zobaczyć z bliska znajdujących się tam urządzeń. 
Chętni, którzy wcześniej zgłosili się do organizatora mieli okazję, by pospacerować po osuszonym dnie Kanału Elbląskiego (niezbędne jest wzięcie kaloszy). Można było także posłuchać prelekcji i obejrzeć film o kanale. Przybyli na Buczyniec goście mieli też okazję zapoznać się z działaniami edukacyjnymi prowadzonymi w ramach projektu „Kompleksowe Zabezpieczenie Przeciwpowodziowe Żuław – Etap II”. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się gry i wydawnictwa edukacyjne. 

 

Tagi: Kanał Elbląski
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 13 April

Yves Parlier na katamaranie "Medias Region Aquitaine" bije rekord załogowej żeglugi 24. godzinnej w klasie 60. stopowej wynikiem 597,8 Mm, 24,95 węzłów.
czwartek, 13 kwietnia 2006
S/y "Swarożyc" pod Kpt. Wacławem Liskiewiczem wyszedł w rejs na Spitsbergen; był to pierwszy rejs polskiego jachtu w rejony podbiegunowe.
czwartek, 13 kwietnia 1967