TYP: a1

Przepełnionym jachtem na kolonie

czwartek, 2 lipca 2015
z mediów | JM
Aż 31 osób - głównie dzieci - znajdowało się na jachcie motorowym, który skontrolowali w Dźwirzynie strażnicy graniczni. To o 19 osób więcej, niż dopuszcza karta bezpieczeństwa jednostki. W sprawie kapitana jachtu zostanie wszczęte postępowanie administracyjne.

Resko Przymorskie w Dźwirzynie
"Resko Przymorskie Dzwirzyno harbour NE 2009-06" autorstwa JDavid - Praca własna. Licencja CC BY-SA 3.0 na podstawie Wikimedia Commons.


Przeładowana jednostka została odkryta we wtorek, kiedy została rutynowo skontrolowana przez Straż Graniczną z Kołobrzegu. Turystyczny jacht wracał właśnie z rejsu po jeziorze Resko Przymorskie. Szybko okazało się, że na pokładzie statku znajdowało się ponad dwukrotnie więcej osób, niż dopuszczała jego karta bezpieczeństwa. Łączna liczba osób na jednostce wynosiła aż 31. Pasażerami jachtu były dzieci z województwa Opolskiego, które wypoczywały nad Bałtykiem w ramach kolonii - oraz ich opiekunowie.

43-letni kapitan jachtu odpowie za naruszenie przepisów bezpieczeństwa. Wniosek w sprawie wszczęcia postępowania administracyjnego w tej sprawie trafił już do Urzędu Morskiego w Słupsku.

Tagi: Resko Przymorskie, jezioro, jacht, przepełniony, dzieci, kolonie, Bałtyk, opolskie, bezpieczeństwo
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 24 August

Na jachcie "Les Quatre Vents" zakończył okołoziemski rejs Marcel Bardiaux z okrążeniem Hornu ze wschodu na zachód
sobota, 24 sierpnia 1957
W Ass koło Tallina umiera Adam Johann von Kruzansztem - admirał fłoty carskiej, wsławiony zwycięstwem z fłotą japońską pod Cuszimą
poniedziałek, 24 sierpnia 1846