TYP: a1

"Żeglarstwo" Kolekcja Wiedzy i Życia + konkurs

środa, 21 września 2011
MZ
Pierwsza rzecz, na którą zwróciłem uwagę ujrzawszy tę książkę, to oprócz tytułu i atrakcyjnej okładki, nazwisko Ellen MacArthur. Dla każdego kto choć trochę interesuje się żeglarstwem to osoba świetnie znana – w końcu to ona samotnie opłynęła kulę ziemską ustanawiając w 2005 roku rekord 71 dni, 14 godzin i 18 minut – i jeszcze kilka sekund, ale nie bądźmy drobiazgowi. Dopiero po chwili dostrzegłem, że to nazwisko poprzedzają małe literki układające się w słowo – wstęp. Oto mamy do czynienia z typowym „chwytem marketingowym” - pomyślałem, tym bardziej, że nie dostrzegłem nigdzie nazwiska autora. Książka do tego była zafoliowana i nie mogłem jej przed zakupem przeglądnąć. No cóż było robić, kupiłem ją w ciemno. Nie rozczarowałem się. To publikacja świetnie przygotowana, rozplanowana i zilustrowana. Wiedza podana w atrakcyjnej formie, skrótowo, syntetycznie i co najważniejsze, zrozumiale. Znakomite zdjęcia i ilustracje wprowadzają i wyjaśniają poszczególne zagadnienia. Znajdziemy tu i historię żeglarstwa, i podstawy nawigacji. Poznamy konstrukcję nowoczesnych jachtów i teorię żeglowania. Znajdziemy informacje o ciekawych akwenach i o meteorologii, o łączności radiowej i zasadach bezpiecznego żeglowania. Nauczymy się podstaw przepisów żeglugowych i wiązania węzłów, cumowania i kotwiczenia. Na koniec muszę powiedzieć, że udało mi się odnaleźć nazwisko, a właściwie nazwiska autorów, bowiem mamy do czynienia z pracą zbiorową. Są nimi Jeremy Evans, Tim Jeffrey, Andy O`Grady i Rod Heikell, autor między innymi kanonicznego „Greek Water Pilot”.

„Żeglarstwo” Kolekcja Wiedzy i Życia
Hachette Polska sp. z o.o. Warszawa 2010
stron 352
Patron medialny „Żagle”
cena: 104,90 (cena figurująca na stronie wydawcy)UWAGA, KONKURS!

Jak wygrać nagrodę:

1. Na Tawernie Skipperów

Należy zamieścić zdjęcie z egzotycznego rejsu i otrzymać najlepszą ocenę użytkowników Tawerny Skipperów.

WAŻNE: Każde zdjęcie trzeba zgłosić do konkursu, przesyłając link do miejsca, w którym się znajduje na Tawernie Skipperów na adres info@tawernaskipperow.pl.

Do wygrania trzy egzemplarze "Żeglarstwa".

2. Na Facebooku

Jeden egzemplarz książki otrzyma osoba, która zamieści zdjęcie z egzotycznego rejsu na naszym profilu na Facebooku i zbierze najwięcej kliknięć "lubię to".

Jedna osoba może zgłosić dowolną liczbę zdjęć, jednak może wygrać tylko jedną książkę. Konkurs trwa do 12.10.2011 r., do godziny 17:00.Zdjęcia zgłoszone do konkursu:

   
   
 
 
 


Zwycięskie zdjęcia:


Paweł Kośmiński "La Digue"


amigo50 "Sandy Island II - widok na Grenadę"


Ryś


Na Facebooku wygrało zdjęcie:


Anna Barczewska

Gratulujemy! :)
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 19 June

Wodowanie nowego trimarana "IDEC" dla Francisa Joyona.
wtorek, 19 czerwca 2007
Rehabilitacja Mariusza Zaruskiego.
poniedziałek, 19 czerwca 1989
Blisko Salcombe Harbour wchodzi na mieliznę "Herzogin Cecile".
piątek, 19 czerwca 1936
Na redzie portu gdyńskiego stanął, zakupiony ze składek społeczeństwa żaglowiec "Dar Pomorza".
czwartek, 19 czerwca 1930
Urodziła się Teresa Remiszewska-Damsz, była pierwszą Polką, a czwartą kobietą na świecie, która samotnie przepłynęła Atlantyk. W 1972 r. wzięła udział w regatach OSTAR, wcześniej odbyła pierwszy samotny rejs po Bałtyku na s/y "Zenit".
wtorek, 19 czerwca 1928
W holenderskiej stoczni GM Muller zwodowano trzymasztowy szkuner "Vlissingen", późniejszą "Iskrę", statek szkolny Polskiej Marynarki Wojennej.
wtorek, 19 czerwca 1917
Nieopodal Bacon Island Bar na mieliznę wchodzi "Flying Cloud".
piątek, 19 czerwca 1874
Wodowanie "Sovereign of the Seas" - największego klipra zbudowanego przez J. W. Griffithsa i McKaya - słynnych budowniczych kliprów herbacianych.
sobota, 19 czerwca 1852