TYP: a1

"Żeglarstwo" Kolekcja Wiedzy i Życia + konkurs

środa, 21 września 2011
MZ
Pierwsza rzecz, na którą zwróciłem uwagę ujrzawszy tę książkę, to oprócz tytułu i atrakcyjnej okładki, nazwisko Ellen MacArthur. Dla każdego kto choć trochę interesuje się żeglarstwem to osoba świetnie znana – w końcu to ona samotnie opłynęła kulę ziemską ustanawiając w 2005 roku rekord 71 dni, 14 godzin i 18 minut – i jeszcze kilka sekund, ale nie bądźmy drobiazgowi. Dopiero po chwili dostrzegłem, że to nazwisko poprzedzają małe literki układające się w słowo – wstęp. Oto mamy do czynienia z typowym „chwytem marketingowym” - pomyślałem, tym bardziej, że nie dostrzegłem nigdzie nazwiska autora. Książka do tego była zafoliowana i nie mogłem jej przed zakupem przeglądnąć. No cóż było robić, kupiłem ją w ciemno. Nie rozczarowałem się. To publikacja świetnie przygotowana, rozplanowana i zilustrowana. Wiedza podana w atrakcyjnej formie, skrótowo, syntetycznie i co najważniejsze, zrozumiale. Znakomite zdjęcia i ilustracje wprowadzają i wyjaśniają poszczególne zagadnienia. Znajdziemy tu i historię żeglarstwa, i podstawy nawigacji. Poznamy konstrukcję nowoczesnych jachtów i teorię żeglowania. Znajdziemy informacje o ciekawych akwenach i o meteorologii, o łączności radiowej i zasadach bezpiecznego żeglowania. Nauczymy się podstaw przepisów żeglugowych i wiązania węzłów, cumowania i kotwiczenia. Na koniec muszę powiedzieć, że udało mi się odnaleźć nazwisko, a właściwie nazwiska autorów, bowiem mamy do czynienia z pracą zbiorową. Są nimi Jeremy Evans, Tim Jeffrey, Andy O`Grady i Rod Heikell, autor między innymi kanonicznego „Greek Water Pilot”.

„Żeglarstwo” Kolekcja Wiedzy i Życia
Hachette Polska sp. z o.o. Warszawa 2010
stron 352
Patron medialny „Żagle”
cena: 104,90 (cena figurująca na stronie wydawcy)UWAGA, KONKURS!

Jak wygrać nagrodę:

1. Na Tawernie Skipperów

Należy zamieścić zdjęcie z egzotycznego rejsu i otrzymać najlepszą ocenę użytkowników Tawerny Skipperów.

WAŻNE: Każde zdjęcie trzeba zgłosić do konkursu, przesyłając link do miejsca, w którym się znajduje na Tawernie Skipperów na adres info@tawernaskipperow.pl.

Do wygrania trzy egzemplarze "Żeglarstwa".

2. Na Facebooku

Jeden egzemplarz książki otrzyma osoba, która zamieści zdjęcie z egzotycznego rejsu na naszym profilu na Facebooku i zbierze najwięcej kliknięć "lubię to".

Jedna osoba może zgłosić dowolną liczbę zdjęć, jednak może wygrać tylko jedną książkę. Konkurs trwa do 12.10.2011 r., do godziny 17:00.Zdjęcia zgłoszone do konkursu:

   
   
 
 
 


Zwycięskie zdjęcia:


Paweł Kośmiński "La Digue"


amigo50 "Sandy Island II - widok na Grenadę"


Ryś


Na Facebooku wygrało zdjęcie:


Anna Barczewska

Gratulujemy! :)
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 13 April

Yves Parlier na katamaranie "Medias Region Aquitaine" bije rekord załogowej żeglugi 24. godzinnej w klasie 60. stopowej wynikiem 597,8 Mm, 24,95 węzłów.
czwartek, 13 kwietnia 2006
S/y "Swarożyc" pod Kpt. Wacławem Liskiewiczem wyszedł w rejs na Spitsbergen; był to pierwszy rejs polskiego jachtu w rejony podbiegunowe.
czwartek, 13 kwietnia 1967