TYP: a1

"ISSA Qualified Crew" Piotr Lewandowski + konkurs

środa, 14 grudnia 2011
MZ
Jest to kolejna książeczka jaką wydała Szkoła Żeglarstwa "Morka". Polski tytuł brzmi "Wykwalifikowany członek załogi". W pierwszej chwili może się wydawać, że przygotowanie takiego podręcznika jest nie tylko ryzykowne, ale i absurdalne, bowiem o co chodzi – każdy przecie może zostać załogantem. Ten kto chce żeglować raczej zdecyduje się na kurs, aby uzyskać stopień żeglarza lub sternika jachtowego.

A jednak po chwili namysłu okazuje się, że coś w tym jest. Przecież nie ma nic gorszego na jachcie niż załogant kompletnie nie przygotowany, ale „ambitny” i ruchliwy. A to zwolni z zacisków topenantę i bom uderzy go w głowę, a to zapcha kingston, czy w najmniej odpowiednim momencie uruchomi windę kotwiczną, zadając przy tym pytanie – co to jest? Wiadomości zawarte w tej książeczce i film na dołączonej do niej płytce, pomogą w uniknięciu takich i jeszcze innych wypadków. Jest w niej wszystko to, co załogant rozpoczynający swoją przygodę z żeglarstwem wiedzieć powinien i co spowoduje, że będzie przydatnym członkiem załogi.UWAGA, KONKURS FOTOGRAFICZNY!

Jak wygrać nagrodę:

1. Na Tawernie Skipperów

Temat konkursu to "Załoga". Zdjęcia należy zamieszczać na naszym portalu. Autorzy 4 zdjęć, które otrzymają najlepszą ocenę użytkowników wygrają książkę „ISSA Qualified Crew”.

WAŻNE: Każde zdjęcie trzeba zgłosić do konkursu, przesyłając link do miejsca, w którym się znajduje na Tawernie Skipperów na adres info@tawernaskipperow.pl.

2. Na Facebooku

Jeden egzemplarz książki otrzyma osoba, która zamieści zdjęcie załogi na naszym profilu na Facebooku i zbierze najwięcej kliknięć "lubię to".

Jedna osoba może zgłosić dowolną liczbę zdjęć, jednak może wygrać tylko jedną książkę. Konkurs trwa do 3.01.2012 r., do godziny 1200.


Zdjęcia zgłoszone do konkursu:

 Zwycięskie zdjęcia:


Marcin Konieczny "załoga sie nudzi ;)"

Viola "załoga na cumce"

Agata "Zielone wzgórza nad Soliną..."

Na Facebooku zwyciężyło zdjęcie:


Emm Pee "Zdjęcie wykonane gdzieś po drodze do Rygi :)"
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 February

Zmarł kapitan Zdzisław Paska, jeden z najbardziej doświadczonych polskich kapitanów jachtowych XX wieku, wspaniały żeglarz i wychowawca młodzieży, wieloletni kapitan i opiekun jachtu „Magnolia”.
niedziela, 5 lutego 2017
Przylądek Horn opłynął s/y "Otago" pod dowództem Kpt. Zdzisława Pieńkawy; Przylądek Horn opłynął s/y "Copernicus" pod dowództem Kapitana Zygfryda Perlickiego.
wtorek, 5 lutego 1974
Bernard Moitessier na "Joshua" mija Przylądek Horn podczas The Golden Globe.
środa, 5 lutego 1969
W Sartanie w Rosji urodził się Stefan Gorazdowski. Jednen z pierwszych kapitanów polskiej floty handlowej, autor podręczników z nawigacji.
niedziela, 5 lutego 1911