TYP: a1

„Monsun” Wilbur Smith

środa, 21 listopada 2012
MZ

Dla wielbicieli literatury przygodowej nazwisko autora tej powieści mówi wiele. Na tyle wiele, że każdy tom wychodzący spod jego pióra natychmiast staje się bestsellerem. Ba! powieści te stają się kanwą produkcji filmowych czy też seriali telewizyjnych. 


Nie da się ukryć, że Pan Wilbur Smith ma talent do tworzenia atrakcyjnych fabuł. Pełno tu zwrotów akcji, namiętności, niespodziewanych zdarzeń, do tego dzieje się to wszystko w egzotycznych miejscach. Pisaliśmy o jednej z powieści jego autorstwa, a wchodzącej w skład cyklu sagi rodu Courtneyów, nosiła ona tytuł „Drapieżne ptaki”, teraz przyszedł czas na drugą. Zdarzenia opisane w „Monsunie” również odbywają się na wodach otaczających wschodnie i południowe wybrzeże Afryki, tyle tylko, że teraz mamy wiek XVIII. Kolejny z Courtneyów dowodzi okrętem, który ma zwalczać arabskich piratów zagrażających statkom handlowym Kompanii Wschodnioindyjskiej. To początek opowieści, z każdą przeczytaną stroną akcja przyspiesza! Co cenne i warte podkreślenia, wprawdzie kolejne tomy składają się na obszerny cykl, to jednak stanowią zamkniętą całość, dzięki temu możemy je bez obaw czytać pojedynczo.


Wilbur Smith „Monsun”

Wydawnictwo Albatros – Andrzej Kuryłowicz

Wydanie VI

stron: 672

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 6 July

Bruno Peyron na "Orange 2" bije rekord przejścia Atlantyku (2925 Mm w czasie 4 dni, 8 godzin, 23 minuty, 5 sekund).
czwartek, 6 lipca 2006
Francis Joyon bije na trimaranie "IDEC" rekord przejścia Atlantyku z czasem 6 dni, 4 godziny, 1 minuta, 5 sekund (2980 Mm).
środa, 6 lipca 2005
Wyruszył s/y "Generał Zaruski" pod dowództwem Kpt. Andrzeja Rościszewskiego; statek dotarł aż do Hornsundu i Zatoki Białych Niedźwiedzi, do polskiej stacji arktycznej. Rejs zakończył się 31.08.1975 r. w Gdyni.
niedziela, 6 lipca 1975
Z Hamilton na Bermudach wystartował do transatlantyckich regat z metą w Travemunde s/y "Komodor" pod dowództwem Kpt. Tadeusza Siwca; był to pierwszy start polskiego jachtu w regatach oceanicznych.
sobota, 6 lipca 1968
Na Morawach urodził się Richard Konkolski, żeglarz czechosłowacki, dwukrotny uczestnik wokółziemskich regat dookoła świata BOC Challenge.
wtorek, 6 lipca 1943
Zakończył rodzinny rejs dookoła świata na szkunerze "Sunbeam" Thomas Brassey; trasa o długości 37 000 Mm wiodła z Cowes przez Rio de Janeiro, Cieśninę Magellana, Tahiti, Honolulu, Colombo, Kanał Sueski, Gibraltar do Cowes.
piątek, 6 lipca 1877