TYP: a1

„Monsun” Wilbur Smith

środa, 21 listopada 2012
MZ

Dla wielbicieli literatury przygodowej nazwisko autora tej powieści mówi wiele. Na tyle wiele, że każdy tom wychodzący spod jego pióra natychmiast staje się bestsellerem. Ba! powieści te stają się kanwą produkcji filmowych czy też seriali telewizyjnych. 


Nie da się ukryć, że Pan Wilbur Smith ma talent do tworzenia atrakcyjnych fabuł. Pełno tu zwrotów akcji, namiętności, niespodziewanych zdarzeń, do tego dzieje się to wszystko w egzotycznych miejscach. Pisaliśmy o jednej z powieści jego autorstwa, a wchodzącej w skład cyklu sagi rodu Courtneyów, nosiła ona tytuł „Drapieżne ptaki”, teraz przyszedł czas na drugą. Zdarzenia opisane w „Monsunie” również odbywają się na wodach otaczających wschodnie i południowe wybrzeże Afryki, tyle tylko, że teraz mamy wiek XVIII. Kolejny z Courtneyów dowodzi okrętem, który ma zwalczać arabskich piratów zagrażających statkom handlowym Kompanii Wschodnioindyjskiej. To początek opowieści, z każdą przeczytaną stroną akcja przyspiesza! Co cenne i warte podkreślenia, wprawdzie kolejne tomy składają się na obszerny cykl, to jednak stanowią zamkniętą całość, dzięki temu możemy je bez obaw czytać pojedynczo.


Wilbur Smith „Monsun”

Wydawnictwo Albatros – Andrzej Kuryłowicz

Wydanie VI

stron: 672

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 September

Zmarł Dariusz Bogucki, konstruktor statków i jachtu "Gedania", kapitan jachtowy, uczestnik wielu wypraw oceanicznych i polarnych, pod żaglami opłynął Horn i dotarł za oba kręgi polarne. Był również znanym publicystą i pisarzem; m.in. autorem książek - "Is
niedziela, 22 września 2002
Na jachcie "Neo Vent" z Trinite-sur-Mer drogą na zachód wyruszył w okołoziemski rejs Pierre Auboiroux; podróż zakończył 29.08.1966 r., a trasa wiodła przez Atlantyk, Panamę, Markizy, Cieśninę Torresa, Indie, Suez i Saint Tropez.
wtorek, 22 września 1964
Zagłada żaglowca "Teaping"; zbudowany w 1863 r., był jednym z pierwszych kliprów kompozytowych, regularnie brał udział w Tea Races (1856-1871).
piątek, 22 września 1871