TYP: a1

Manewry w porcie krok po kroku

poniedziałek, 19 września 2016
Informacja prasowa
Wydawnictwo Nautica przedstawia nam nowy podręcznik dla żeglarzy – „Manewry w porcie krok po kroku”
 
Manewry w porcie



Każdy żeglarz musi umieć manewrować jachtem w dowolnej marinie czy porcie.
Książka zawiera wszystko, co trzeba wiedzieć na ten temat. Podczas testów każdy manewr został dokładnie obfotografowany z lotu ptaka. Z pomocą zdjęć autorzy krok po kroku przedstawiają poszczególne czynności – kolejność użycia lin, ustawienie płetwy sterowej, liczbę potrzebnych obrotów silnika, czy rozmieszczenie załogantów.

Najważniejsze zagadnienia poruszane w książce to:

• Podejście i odejście na silniku i pod żaglami
• Ferholung i overholung
• Kotwiczenie w zatokach i marinach
• Holowanie i bycie holowanym
• Manewr „człowiek za burtą"

Cumowanie i odchodzenie od wszelkiego rodzaju nabrzeży – pływających pomostów, kamiennych ścian, z muringami lub bez przestanie ci sprawiać trudności. Niezależnie od tego czy użyjesz silnika, czy żagli i jak liczną załogę masz na pokładzie.

O autorach

KLAUS ANDREWS jest niezależnym fotografikiem, specjalizującym się w tematyce morskiej - od łódek klasy Optimist po platformy wiertnicze. Od 15 lat robi zdjęcia dla czasopisma YACHT, ilustrując nimi testy łodzi, reportaże na tematy techniczne oraz relacje z akwenów na całym świecie i regat. To żeglarz regatowy z wieloletnim stażem.

LARS BOLLE od wielu lat uprawia żeglarstwo turystyczne I regatowe, jest mistrzem Niemiec w klasie Finn. Jako redaktor czasopisma YACHT testował wiele typów żaglówek I jachtów, a także pływał po akwenach całego świata. Zajmuje się głównie tematami związanymi z praktyką morską.

 

Książka jest dostępna w sklepie internetowym Wydawnictwa Nautica 

Tagi: Wydawnictwo Nautica, manewry, podręcznik
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 6 lipca

Bruno Peyron na "Orange 2" bije rekord przejścia Atlantyku (2925 Mm w czasie 4 dni, 8 godzin, 23 minuty, 5 sekund).
czwartek, 6 lipca 2006
Francis Joyon bije na trimaranie "IDEC" rekord przejścia Atlantyku z czasem 6 dni, 4 godziny, 1 minuta, 5 sekund (2980 Mm).
środa, 6 lipca 2005
Wyruszył s/y "Generał Zaruski" pod dowództwem Kpt. Andrzeja Rościszewskiego; statek dotarł aż do Hornsundu i Zatoki Białych Niedźwiedzi, do polskiej stacji arktycznej. Rejs zakończył się 31.08.1975 r. w Gdyni.
niedziela, 6 lipca 1975
Z Hamilton na Bermudach wystartował do transatlantyckich regat z metą w Travemunde s/y "Komodor" pod dowództwem Kpt. Tadeusza Siwca; był to pierwszy start polskiego jachtu w regatach oceanicznych.
sobota, 6 lipca 1968
Na Morawach urodził się Richard Konkolski, żeglarz czechosłowacki, dwukrotny uczestnik wokółziemskich regat dookoła świata BOC Challenge.
wtorek, 6 lipca 1943
Zakończył rodzinny rejs dookoła świata na szkunerze "Sunbeam" Thomas Brassey; trasa o długości 37 000 Mm wiodła z Cowes przez Rio de Janeiro, Cieśninę Magellana, Tahiti, Honolulu, Colombo, Kanał Sueski, Gibraltar do Cowes.
piątek, 6 lipca 1877