TYP: a1

Czarna lista armatorów cz. 4

niedziela, 11 grudnia 2011
RedakcjaZapraszamy do zapoznania się z kolejną częścią naszego cyklu o nieuczciwych armatorach. Zachęcamy również do przesyłania nam informacji o takich przypadkach na adres info@tawernaskipperow.pl.Z firmą Anzotica mieliśmy kontakt od kilku lat, więc nie była to żadna nowa firma na rynku, co mogłoby budzić podejrzenia. Rezerwacja została zrobiona w grudniu 2010 roku na jacht Cyclades 50.5, w terminie 30.04 - 14.05.2011 z bazy Murter. W czasie rezerwacji korespondencja z firmą przebiegała w sposób normalny, otrzymywaliśmy szybko odpowiedzi na wszelkie szczegółowe pytania. Pierwsza zaliczka poszła w styczniu 2011 i wyrównanie na początku kwietnia 2011.

Potem dostaliśmy ostatniego maila jak poniżej:

Dear ...,
we have receive your second payment for booking (imię i nazwisko klienta),
next days we will send you a boarding pass and info for the client,
best regards
Darko

I na tym koniec. Żaden telefon nie został odebrany, zero kontaktu.

Po kilku naszych telefonach do innych firm w Chorwacji dowiedzieliśmy sie, że z włascicielem firmy Anzotica wiele osób ma problemy, bo rezerwował jachty i nie wpłacał zaliczek. Zniknął z rynku, miejmy nadzieje, że nie założy kolejnej firmy pod nową nazwą, aby dalej nabierać partnerów. Takie sytuacje też się zdarzają, niestety.

Dla naszego klienta zarezerwowaliśmy szybko drugi jacht tego samego typu wysyłając ponownie pieniądze. Bardzo pomocna była tu chorwacka firma czarterowa, która rozumiejąc wyjątkowość sytuacji zdecydowanie obniżyła cenę.

Dane armatora:

ANZOTICA
Tezacka 1a
HR - 22243 Murter
Croatia
OIB: 28049367806
www.anzotica.net
www.anzotica.com
anzotica@anzotica.net
właściciel firmy: Darko Fernezir

Strona firmy jest już zamknięta, ale nadal pokazuje się w różnych miejscach, które podaję poniżej:
http://boniteti.hr/imenik/hr/anzotica-murter/
Saileasy: http://www.saileasy.com/language/en-gb/Scheda_Charter/charter/181.aspx
Prezentacja logo: http://www.mmk.hr/eng/index.php?k=portfolio&s=vizualni
http://pure.hr/category/definition/boat-charter
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 January

Zmarł Tadeusz Borysewicz - oficer Marynarki Wojennej, dowódca ORP "Jaskółka" walczący w obronie Helu, po wojnie - brał udział w odbudowie basenu jachtowego w Gdyni, ratowaniu sprzętu żeglarskiego, organizacji jacht klubu. Współorganizator i redaktor czaso
środa, 17 stycznia 1973