TYP: a1

Uwaga na firmę czarterową ze Słowenii!

środa, 1 lutego 2012
Redakcja

Portorož
Fot. Hans Põldoja
Dotarły do nas niepokojące informacje od jednego z chorwackich armatorów, który przestrzega przed współpracą z agencją czarterową Navtik Plus. Jest to firma wywodząca się ze Słowenii (Portorož), która oferuje jachty również w Chorwacji czy Włoszech.

Jak pisze nasz informator, firma zbankrutowała w zeszłym miesiącu, a jej właściciel - Rudi Frantar - jest podejrzewany o dokonanie oszustwa i zdefraudowanie pieniędzy klientów. Okazuje się, że Frantar otworzył kilka agencji czarterowych w ciągu ostatnich 6 lat (Jonathan Yachting, Moj Galebe, Navtik Plus). Każda z nich bankrutowała po wyciągnięciu pieniędzy od niczego nie świadomych klientów. Przeciwko właścicielowi oraz agencji wystosowano wiele pozwów sądowych. Jednak odzyskanie pieniędzy przez klientów może być utrudnione, ponieważ według naszych informacji Frantar od 6 miesięcy przebywa w zakładzie psychiatrycznym...

Obecnie na rynku działa agencja czarterowa Jonathan Plus, która przejęła część klientów poprzedniej firmy. Zgodnie z tym co dowiedzieliśmy się od innego chorwackiego armatora, ta firma działa uczciwie i czartery dokonywane za jej pośrednictwem są bezpieczne. Próbujemy skontaktować się z innymi armatorami, w celu zweryfikowania tych informacji. Jeśli ktoś podpisał umowę z jedną z opisanych firm, warto się upewnić z którą.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 March

Barbara Królikowska odbiera nagrodę Rejs Roku za rejs dookoła świata na s/y "Karolka".
piątek, 3 marca 2006
Wokółziemskie regaty The Race zakończył "Club Med.", 110. stopowy katamaran dowodzony przez Granta Daltona i Franka Profitta zwyciężając w stawce 6 jachtów.
sobota, 3 marca 2001
Jerzy Wąsowicz na s/y "Antica": mija ze wschodu na zachód Przylądek Horn w rejsie do Ameryki Południowej.
środa, 3 marca 1999
Opłynięcie Hornu przez s/y "Wojewoda Koszaliński" prowadzonego przez Ryszarda Wabika.
środa, 3 marca 1982