TYP: a1

Letni numer Morza już w sprzedaży!

środa, 1 lipca 2020
Monika Frenkiel

Długo na to czekaliśmy, pracę nam trochę utrudnił wirus, więc z lekkim poślizgiem, ale jest! Najnowszy, letni numer „Morza” już jest w sprzedaży a w nim cała masa ciekawych artykułów! Kupić można w salonach Empik i w wybranych salonikach prasowych na Wybrzeżu i Mazurach, więc jeśli wybieracie się tam żeglować wakacyjnie, szukajcie nas pilnie. Oczywiście, zawsze też możecie zamówić gazetę przez internet, także w prenumeracie przez stronę morze.org – wtedy macie pewność, że nic Wam nie umknie!

 

A co w tym numerze? Świat w obliczu epidemii, także – a może przede wszystkim z punktu widzenia żeglowania i ciekawa relacja, jak z powodu wirusa niespodziewanie wydłużył się i jak wyglądał rejs na STS Fryderyk Chopin i jak wracali z Kapsztadu do domu kapitan Mariusz Koper i Hanna Leniec-Koper . Ciekawe miejsca – tajemnicze wieże w Irlandii i domki z dachami zbudowanymi z łodzi we Francji, nurkowanie w Palau i eksplorowanie wraku „Kujawiaka” na Malcie, wędrówki śladami ludożerców. Wyprawy – wspomnienia  z rejsu z ładunkiem materiałów wybuchowych, jak wyglądała historia przejścia Wielką Drogą Północną. Jak zwykle sporo o statkach – ORP Odważny, czyli siódmy z „kapci” projektu 664, historia polskich lugrotrawlerów, polska flota morska 2019. Ponieważ niedawno pożegnaliśmy legendę polskiego żeglarstwa, Henryka Jaskułę, znajdziecie w numerze także obszerny materiał na jego temat. Sporo kultury – szanty na winylach, największy marynarz wśród żeglarzy, galeria marynistyczna na wyspie i wiele, wiele innych, w tym stałe rubryki „Morza”, czyli „Ekslibris z Neptunem”, „Przystań hobbystów”, „Sprawy dziwne i ciekawe” i wiele, wiele innych. 

 

Zapraszamy do lektury!

Tagi: Morze, czasopismo Morze
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 13 July

Wyruszył w okołoziemski rejs s/y "Asterias" ze zmieniającymi się załogami ze Śląskiego Yacht Clubu ZSP-PTTK, m.in. z opłynięciem Hornu (29.03.1988 r.).
poniedziałek, 13 lipca 1987
W Bridgetown na Barbados kończy się rejs tratwy "Ra II" Thora Heyerdahla (start 17 maja z Safi).
poniedziałek, 13 lipca 1970
W Gdyni podniesiono banderę na statku szkolnym "Dar Pomorza"; statek pływał pod polską banderą do 1981 r., a obecnie pełni funkcję statku muzeum.
niedziela, 13 lipca 1930