TYP: a1

Triumf Sprawiedliwości i roladki z kurczaka

sobota, 18 maja 2013
MZ

Radość zgromadzonej na sali publiczności była ogromna. Z entuzjazmem przyjęto sentencję wyroku. Wprawdzie ze względu na powagę sądu nie wznoszono okrzyków, nie śpiewano i nie tańczono, ale dla każdego obserwatora oczywiste było, że sprawiedliwości stało się zadość.


Również Artur odczuwał radość i co tu kryć - satysfakcję. Wprawdzie to on był te parę lat temu pierwszym poszkodowanym, ale to on pojął, że cała sprawa to krótko mówiąc „przekręt” i rozpoczął swoistą krucjatę mająca uchronić przed stratami innych. A proceder wyglądał tak.


Powstała firma oferująca niezwykle atrakcyjne ceny czarterów jachtów. Prezentowano świetnie wyposażone jednostki cumujące w najbardziej popularnych miejscach. Przed klientami roztaczano wizję wspaniałych i cenowo dostępnych rejsów. Nic zatem dziwnego, że szybko znaleźli się chętni. Szczęście trwało przez pewien czas, rosła fama o niezwykle operatywnej firmie czarterowej. Powracający z rejsów na różnych forach i stronach internetowych dzielili się swoimi zachwytami. To powodowało, że przybywało klientów.


W pewnym momencie coś się zacięło, a to jakiś armator ponoć miał kłopoty techniczne, a to rejs, na który wpłacili chętni nie mógł się odbyć. Proponowano zmiany terminów lub zwrot pieniędzy, ale tych nikt nigdy nie otrzymał. Firma zwinęła żagle, zarówno w przenośni jak i dosłownie, pozostawiając na brzegu marzeń setki oszukanych. Śledztwo trwało długo, wreszcie sprawa trafiła na wokandę. Po kilku miesiącach procesu zapadł wyrok i to on właśnie tak ucieszył publiczność i pokrzywdzonych. Dodatkową radość sprawiała informacja, że roszczenia ofiar zostały zabezpieczone na majątku oszustów. Artur wracał do domu planując triumfalną ucztę, będzie szampan i roladki z mięsa kurczaków, faszerowane serem ricotta i szpinakiem, a całość obwiązana plasterkami wędzonego boczku – coś pysznego!


Oczywiście wszelkie podobieństwo do rzeczywistych wydarzeń oraz biorących w nich udział osób jest w tym wypadku absolutnie przypadkowe. Mamy do czynienia z fikcją – jedynie realne mogą być owe roladki.

 

Roladki z kurczaka faszerowane serem ricotta i szpinakiem, obwinięte plasterkami wędzonego boczku

Tak zwane filety, czyli mięso z piersi kurczaka przecinamy tak aby otrzymać spore plastry. Szpinak blanszujemy i delikatnie podduszamy na patelni wraz z odrobiną czosnku. Szpinak drobno siekamy i mieszamy z serem ricotta, przyprawiamy solą i pieprzem. Powstałą masą smarujemy mięso kurczaka, zawijamy tworząc roladę, obwijamy ją plasterkami wędzonego boczku, smażymy na patelni lub na ruszcie.

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 19 June

Wodowanie nowego trimarana "IDEC" dla Francisa Joyona.
wtorek, 19 czerwca 2007
Rehabilitacja Mariusza Zaruskiego.
poniedziałek, 19 czerwca 1989
Blisko Salcombe Harbour wchodzi na mieliznę "Herzogin Cecile".
piątek, 19 czerwca 1936
Na redzie portu gdyńskiego stanął, zakupiony ze składek społeczeństwa żaglowiec "Dar Pomorza".
czwartek, 19 czerwca 1930
Urodziła się Teresa Remiszewska-Damsz, była pierwszą Polką, a czwartą kobietą na świecie, która samotnie przepłynęła Atlantyk. W 1972 r. wzięła udział w regatach OSTAR, wcześniej odbyła pierwszy samotny rejs po Bałtyku na s/y "Zenit".
wtorek, 19 czerwca 1928
W holenderskiej stoczni GM Muller zwodowano trzymasztowy szkuner "Vlissingen", późniejszą "Iskrę", statek szkolny Polskiej Marynarki Wojennej.
wtorek, 19 czerwca 1917
Nieopodal Bacon Island Bar na mieliznę wchodzi "Flying Cloud".
piątek, 19 czerwca 1874
Wodowanie "Sovereign of the Seas" - największego klipra zbudowanego przez J. W. Griffithsa i McKaya - słynnych budowniczych kliprów herbacianych.
sobota, 19 czerwca 1852