TYP: a1

Zosia Klepacka ponownie niepokonana w żeglarskich Mistrzostwach Polski

wtorek, 27 września 2016
Informacja prasowa
W dniach 22-25 września w Gdańsku odbyły się żeglarskie Mistrzostwa Polski. Po raz szósty Górki Zachodnie były areną rozgrywek najlepszych windsurferów i windsurferek w klasach: RS:X, Laser Standard, Laser Radial, Finn, 470 kobiet i mężczyzn oraz 49er. Regaty miały formułę otwartą, dlatego brali w nich udział również zawodnicy z innych krajów. W zawodach zwyciężyła Zosia Klepacka reprezentująca klasę RS:X, która jest niepokonana w seniorskiej klasie RS:X.

Zofia Klepacka


Na akwenie w Górkach Zachodnich rywalizowali ze sobą prawie wszyscy polscy uczestnicy Igrzysk Olimpijskich w Rio. Obstawa kobiet była mistrzowska. Wśród deskarek w zawodach udział wzięły Zofia Klepacka – broniąca zeszłorocznego tytułu oraz brązowa medalistka z igrzysk olimpijskich w Londynie, mistrzyni świata Małgorzata Białecka oraz Maja Dziarnowska. W czwartek, pierwszego dnia regat, mocno wiało (14-16 węzłów). To pozwoliło wysunąć się na prowadzenie Mai Dziarnowskiej, która osiąga dobre wyniki przy mocnym wietrze. W piątek Zosia Klepacka wygrała trzy wyścigi i wyprzedziła Dziarnowską. Niedziela dla Klepackiej okazała się zwycięska. Zosia obroniła swój tytuł Mistrzyni Polski po raz kolejny. W regatach wzięło udział 195 zawodników z 40 klubów oraz dziewięciu krajów – Stanów Zjednoczonych, Izraela, Norwegii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Litwy, Białorusi, Rosji oraz oczywiście Polski.

Zosia Klepacka komentuje swoją pozycję Mistrzyni Polski w olimpijskiej klasie RS:X:
"Ponownie zostałam Mistrzynią Polski! Bardzo się cieszę, że udało mi się utrzymać pozycję liderki w Górkach Zachodnich. Podczas regat zachowałam spokój i starałam się nie popełniać błędów, które spowodowałyby utratę punktów. Nie przeoczyłam szkwałów i to pomogło mi utrzymać przewagę punktową nad moimi konkurentkami: Agnieszką Bilską i Mają Dziarnowską. Mój medal chcę przede wszystkim zadedykować moim fanom. Dziękuję, że wiernie mi kibicowaliście!"
Tagi: Zofia Klepacka, windsurfing, mistrzostwa
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 19 August

Call of the Ocean rozpoczęty
sobota, 19 sierpnia 2017
Rozpoczęcie drugiego rejsu Henryka Jaskuły na "Darze Przemyśla"
niedziela, 19 sierpnia 1984
Na jachcie "Pacific" wyruszył z San Francisco Bernard Gilboy z zamiarem dotarcia samotnie do Australii; wycieńczonego żeglarza zdjęto z pokładu jachtu niedaleko australijskiej wyspy Bird, po przebyciu 6500 mil i po 164 dniach rejsu
sobota, 19 sierpnia 1882