TYP: a1

Zofia Klepacka wygrała w Melbourne

poniedziałek, 12 grudnia 2016
Z mediów/MF

W australijskim Melbourne w minioną niedzielę, 11 grudnia zakończyły się ostatnie regaty cyklu Pucharu Świata. Zofia Klepacka wygrała rywalizację w klasie RS:X.

Finał Pucharu Świata, Melbourne

Zofia Klepacka (YKP Warszawa) na dziesięć biegów cztery razy była pierwsza oraz trzy razy druga i różnicą dwunastu punktów wyprzedziła następną w kolejności zawodniczkę - Manjię Zheng z Chin.

W Melbourne dobrze zaprezentowała się też druga Polka, Agata Barwińska (MOS SSW Iława), która w klasie Laser Radial zajęła szóstą pozycję. Najlepsza w regatach okazała się Holenderka Marit Bouwmeester - mistrzyni olimpijska z Rio i mistrzyni świata z 2011 i 2014 roku.

W klasie RS:X mężczyzn najlepszy był Kiran Badloe z Holandii. Laser - Pavlos Kontides z Cypreu. Finn - Jake Lilley z Australii. 49er - Austriacy Benjamin Bildstein i David Hussl. 49er FX Tess Lloyd i Eliza Solly z Australii. 470 mężczyzn Australijczycy Mathew Belcher i William Ryan, 470 kobiet Austriaczki Lara Vadlau i Jolanta Ogar.  Nacra 17 - Jason Waterhouse i Lisa Darmanin z Australii. Formuła Kite Oliver Bridge.

Kolejna edycja Pucharu Świata rozpocznie się 24 stycznia 2017 roku w Miami.

 

Tagi: regaty, Puchar Świata, Zofia Klepacka
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 13 April

Yves Parlier na katamaranie "Medias Region Aquitaine" bije rekord załogowej żeglugi 24. godzinnej w klasie 60. stopowej wynikiem 597,8 Mm, 24,95 węzłów.
czwartek, 13 kwietnia 2006
S/y "Swarożyc" pod Kpt. Wacławem Liskiewiczem wyszedł w rejs na Spitsbergen; był to pierwszy rejs polskiego jachtu w rejony podbiegunowe.
czwartek, 13 kwietnia 1967