TYP: a1

Zofia Klepacka na podium

poniedziałek, 30 listopada 2020
Z mediów

Zofia Klepacka zdobyła brązowy medal w mistrzostwach Europy w olimpijskiej klasie RS:X. Srebrny medal w rywalizacji juniorów wywalczył Kamil Manowiecki. Regaty odbyły się w portugalskiej Vilamourze.

Dla Zofii Klepackiej to ósmy medal mistrzostw Europy w klasie RS:X – trzy razy zdobywała złoto (2011, 2017, 2018), raz była wicemistrzynią Europy (2016), a brąz zdobywała jeszcze w latach 2010, 2014 i 2015.

Na 12 miejscu rywalizację ukończyła Maja Dziarnowska (SKŻ Sopot), 16 była Karolina Lipińska (SKŻ Sopot). Wśród mężczyzn 16 miejsce zajął Radosław Furmański (Dobrzyński Klub Żeglarski). Niestety z rywalizacji w Portugalii wycofał się z powodu pęknięcia żebra Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk).

Mistrzostwa Europy pierwotnie miały odbyć się latem w Atenach. Pnieważ jednak Grecy z powodu pandemii się wycofali, organizację imprezy przejęła Portugalia. W Vilamourze startowało sześcioro reprezentantów Polski, dla których był to pierwszy start w klasie RS:X po lutowych mistrzostwach świata i późniejszym lockdownie. Wcześniej spędzili tam prawie miesiąc przygotowując się do mistrzostw Europy i testując sprzęt.


 


 

Tagi: Zofia Klepacka
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 18 May

Do Southampton dopływa na "Aviva Challenge" Dee Caffari kończąc rejs wokół świata bez zawijania do portów (178 dni, 3 godziny, 5 minut, 36 sekund).
czwartek, 18 maja 2006
W rejs na Morze Czarne wyruszył s/y "Roztocze" z Kpt. Tadeuszem Zawadzkim; etap powrotny zakończony w listopadzie prowadził Kpt. Ziemowit Barański.
sobota, 18 maja 1974
Angielska dziennikarka Ann Davison wyruszyła z Plymouth w samotną podróż na trasie Duarnez - Vigo - Gibraltar - Casablanka - Wyspy Kanaryjskie - Portsmouth (Dominikana) - Nassau (Bahama) - Miami - wewnętrznymi drogami wodnymi do Norfolk (Wirginia) - Nowy
niedziela, 18 maja 1952