TYP: a1

Puchar MKŻ Arka Gdynia w pierwszy weekend maja

poniedziałek, 20 kwietnia 2015
Informacja prasowa
W dniach 1-3 maja w Gdyni odbędą się regaty XXXV Pucharu MKŻ Arka Gdynia. Dla klasy Laser będą eliminacjami do Mistrzostw Świata i Europy, a dla klasy Laser Radial do Mistrzostw Świata Juniorów ISAF.

Arka Gdynia
Fot. Paweł Kuczys

Regaty będą rozgrywane na Zatoce Gdańskiej w Gdyni i mogą uczestniczyć w nich zawodnicy posiadający uprawnienia wynikające z Kodeksu Uprawnień ISAF: Laser Standard, Laser Radial K i M, Laser 4.7 K i M. Zgłoszenia do regat przyjmowane są tylko droga internetową. Zawiadomienie o regatach: www.mkzarka.pl.

Organizatorami regat są MKŻ Arka przy współpracy z Urzędem Miasta Gdyni, Gdyńskim Centrum Sportu, Polskim Związkiem Żeglarskim oraz Pomorskim Związkiem Żeglarski. W regatach weźmie udział ok. 180 zawodników z całej Polski.
Tagi: Arka Gdynia
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 4 February

W australijskim Fremantle zakończyła się 27 edycja regat o Puchar Ameryki; zwyciężył Dennis Conner na "Star and Stripes" w rywalizacji z "Kokaburra III".
środa, 4 lutego 1987
Zmarł Leonid Tumiłowicz, zasłuzony działacz żeglarski, pierwszy w Polsce budowniczy pełnomorskich jachtów żaglowych, konstruktor jachtu "Opty".
czwartek, 4 lutego 1971
Rozwiązano istniejący od 1924 r. PZŻ, powołując w to miejsce Sekcję Żeglarstwa GKKF.
niedziela, 4 lutego 1951
W Gdyni zwodowano s/y "Zjawa", na której Władysław Wagner miał rozpocząć rejs dookoła świata.
czwartek, 4 lutego 1932