TYP: a1

Znamy zwycięzców IV Pantaenius Jacht Foto

wtorek, 17 lutego 2015
Informacja prasowa | Emilia Wylandowska
Za nami IV edycja konkursu fotograficznego Pantaenius Jacht Foto. Piątek, 13 lutego 2015 r. okazał się szczęśliwy dla kilku finalistów konkursu, gdyż tego dnia na scenie głównej targów Wiatr i Woda w Warszawie ogłoszono laureatów konkursu. Nagrodzonych zostało aż 7 pasjonatów fotografii żeglarskiej, a nagrodę główną otrzymała Anya Semeniouk za zdjęcie „Optymiści miejskie”.

1 Miejsce, Anya Semeniouk
1. miejsce Anya Semeniouk „Optymiści miejskie”

Zwycięzców wybrało w tym roku jury w składzie: kpt. Maciej Biechowski, założyciel szkoły żeglarstwa Akademia Jachtingu i redaktor naczelny magazynu Jachting, Krzysztof Olejnik, założyciel i redaktor naczelny magazynu „Wiatr”, żeglarz z zamiłowania, z zawodu – dziennikarz, Marta Bryk, koordynator projektu Targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA, które są największą imprezą wystawienniczą branży sportów wodnych i rekreacji w Polsce oraz trzech zawodowych fotografów związanych z tematyką żeglarską – Robert Hajduk, Bartosz Modelski i Marek Wilczek. Spośród ponad 250 zdjęć zgłoszonych do konkursu, wybranych zostało 30 finalistów. Po raz kolejny wśród uczestników Pantaenius Jacht Foto znalazły się osoby także z za granicy!

Pierwsze miejsce i nagrodę główną otrzymała Anya Semeniouk z Moskwy za fotografię „Optymiści miejskie”. Zdjęcie zostało zrobione podczas lipcowych regat najmłodszych adeptów żeglarstwa „Wesoły Wiatr” w Moskwie (Детская регата „Веселый ветер”). Każdego roku, właśnie w lipcu, młodzi żeglarze rywalizują ze sobą m.in. na łódkach klasy Optimist. W nagrodę otrzymała Zegarek Garmin Quatix ufundowany przez firmę Pantaenius.

2 Miejsce, Andrzej Radomski
2. miejsce Andrzej Radomski „LASERY idą trójkami”

Na drugim miejscu uplasował się Andrzej Radomski ze zdjęciem „LASERY idą trójkami”, które zostało zrobione na wodach w pobliżu gdańskich Górek Zachodnich podczas Mistrzostw Polski w klasie Laser. II nagrodą była ramka ZOOM.ME – wyjątkowy, estetyczny i prosty w użyciu ekran z funkcja routera.

3 Miejsce, Jacek Turko
3. miejsce Jacek Turko „Na wyspie Koh Phangan”

Trzecie miejsce przypadło w udziale Jackowi Turko za pracę „Na wyspie Koh Phangan”. Zostało zrobione podczas wakacji w Tajlandii. Wyspa położona jest w południowo-wschodniej części Zatoki Tajlandzkiej. Autor, za zdobycie III miejsca dostał kompaktowy, 7-calowy tablet Goclever Insignia 700 PRO.

Po raz kolejny przyznane zostały wyróżnienia, tym razem aż 3! Delphia Foundation przyznała dwie Nagrody Specjalne. W kategorii OPEN zwyciężył Dariusz Mitręga – otrzymał torbę do laptopa z kolekcji Delphia Yachts – Henri Lloyd, natomiast w kategorii do lat 16 najlepszym zdjęciem uznano pracę Michała Bajerskiego „S/Y Orion”. W nagrodę dostał on kurtkę z kolekcji Delphia Yachts. Trzecią Nagrodą Specjalną było wyróżnienie w kategorii motorowodnej od Akademii Jachtingu – kurs motorowodny, którym nagrodzona została Marzena Pomianowicz.

Nagroda Specjalna Delphia kat ogolna
Nagroda Specjalna w kategorii OPEN - Dariusz Mitręga
 Nagroda Specjalna Delphia kat_do 16 lat
Nagroda Specjalna w kategorii do lat 16 - Michał Bajerski „S/Y Orion”
 Nagroda Specjalna motorowodna
Nagroda Specjalna motorowodna - Marzena Pomianowicz

Po raz kolejny również publiczność miała szansę na wybór najlepszej pracy. Głosowanie odbywało się na stronie internetowej konkursu www.jachtfoto.pl. Nagroda publiczności, torba żeglarska LESTE marki Code Zero przypadła Katarzynie Kowalczuk za „Wind in the sail”.

Nagroda Publicznosci
Nagroda publiczności - Katarzyna Kowalczuk „Wind in the sail”

Galeria finałowych fotografii IV edycji konkursu Pantaenius Jacht Foto miała swoją premierę na Targach Wiatr i Woda w Warszawie, natomiast teraz można ją oglądać w siedzibie Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w Gdyni (www.pozz.org.pl). Zwycięskie fotografie są również dostępne na stronie konkursowej www.jachtfoto.pl i profilu Jacht Foto na Facebooku, gdzie pojawiają się wszelkie aktualności dotyczące konkursu. Zapraszamy do polubienia profilu.
Tagi: Pantaenius Jacht Foto, konkurs
TYP: a3
0 0
Komentarze