TYP: a1

Wystartował konkurs Pantaenius Jacht Foto

poniedziałek, 15 grudnia 2014
Informacja prasowa
W tym roku wystartowała już IV edycja konkursu fotograficznego Pantaenius Jacht Foto. Jest on otwarty dla wszystkich pasjonatów fotografii żeglarskiej, gdyż do konkursu zgłosić można prace, które tematycznie związane są z jachtami i łodziami żaglowymi lub motorowymi. Prace zgłaszać można do 18 stycznia 2015 r. poprzez formularz na stronie jachtfoto.pl.

I miejsce, Pavlina Soukupova, paja
I miejsce, Pavlina Soukupova, paja

W poprzedniej, 3. odsłonie konkursu, udział wzięli uczestnicy także spoza granic Polski. Finał i ogłoszenie wyników miało miejsce podczas kwietniowych Targów Wiatr i Woda na Stadionie Narodowym w Warszawie. Miejsce pierwsze zajęła właśnie mieszkanka Czech, Pavlína Soukupová, za zdjęcie zrobione podczas wyścigu bojerów, w trakcie Mistrzostw Austrii klasy DN 2013 r.

Fotografie zgłaszać można do 18 stycznia 2015 r. Już dzień później rozpocznie się głosowanie internetowe, w którym po raz kolejny najlepszą pracę wybierze publiczność, które potrwa od 19 stycznia do 2 lutego 2015 r. W tym samym czasie obradować będzie jury konkursu. Ogłoszenie wyników odbędzie się podczas lutowych Targów Wiatr i Woda w Warszawie.

Jest o co walczyć, bo IV edycja konkursu, podobnie jak poprzednie, to szansa na zdobycie cennych nagród. Główną nagrodą jest zegarek Garmin Quatix ufundowany przez firmę Pantaenius, zdobywca drugiego miejsca otrzyma ZOOM.ME – wyjątkowy, estetyczny i prosty w użyciu ekran z funkcja routera, zaś za 3 miejsce - kompaktowy, 7-calowy tablet Goclever Insignia 700 PRO. Zdobywca Nagrody Publiczności otrzyma torbę żeglarską LESTE marki Code Zero.

W tym roku również dwa nowe wyróżnienia. Po raz kolejny zostanie przyznana Nagroda Specjalna Delphia Foundation w kategorii OPEN. Autor najlepszego ich zdaniem zdjęcia dostanie torbę do laptopa z kolekcji Delphia Yachts – Henri Lloyd. Nowością jest natomiast wyróżnienie Delphia Foundation w kategorii poniżej 16 roku życia. Najlepszy z młodych fotografów stanie się posiadaczem kurtki Vista Jacket Junior, również z kolekcji Delphia Yachts. Drugą nowością jest Nagroda Specjalna Akademii Jachtingu dla najlepszego zdjęcia w kategorii motorowodnej, czyli kurs motorowodny.
Tagi: Pantaenius Jacht Foto, konkurs
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 September

Po zwycięstwie w regatach Plymouth-Vilamoura-Plymouth już na Kanale La Manche w silnym wietrze "Almatur II" łamie maszt; po prowizorycznej naprawie jachtu kontynuuje żeglugę do Dover, tuż przed portem w wyniku wywrotki jacht zatonął, a załogę uratowano.
wtorek, 20 września 1983
Rozpoczęły się pierwsze po II wojnie światowej regaty o Puchar Ameryki; wszystkie wyścigi wygrała "Columbia" z Briggsem Cunninghamem jako skipperem.
sobota, 20 września 1958
W Hamburgu został zwodowany "Passat", bark przeznaczony dla armatora Ferdinanda Leisza; przez lata żeglował do Australii i Ameryki Południowej, a obecnie pełni funkcję statku muzeum w Travemuende.
środa, 20 września 1911