TYP: a1

Wystartował konkurs Pantaenius Jacht Foto

poniedziałek, 15 grudnia 2014
Informacja prasowa
W tym roku wystartowała już IV edycja konkursu fotograficznego Pantaenius Jacht Foto. Jest on otwarty dla wszystkich pasjonatów fotografii żeglarskiej, gdyż do konkursu zgłosić można prace, które tematycznie związane są z jachtami i łodziami żaglowymi lub motorowymi. Prace zgłaszać można do 18 stycznia 2015 r. poprzez formularz na stronie jachtfoto.pl.

I miejsce, Pavlina Soukupova, paja
I miejsce, Pavlina Soukupova, paja

W poprzedniej, 3. odsłonie konkursu, udział wzięli uczestnicy także spoza granic Polski. Finał i ogłoszenie wyników miało miejsce podczas kwietniowych Targów Wiatr i Woda na Stadionie Narodowym w Warszawie. Miejsce pierwsze zajęła właśnie mieszkanka Czech, Pavlína Soukupová, za zdjęcie zrobione podczas wyścigu bojerów, w trakcie Mistrzostw Austrii klasy DN 2013 r.

Fotografie zgłaszać można do 18 stycznia 2015 r. Już dzień później rozpocznie się głosowanie internetowe, w którym po raz kolejny najlepszą pracę wybierze publiczność, które potrwa od 19 stycznia do 2 lutego 2015 r. W tym samym czasie obradować będzie jury konkursu. Ogłoszenie wyników odbędzie się podczas lutowych Targów Wiatr i Woda w Warszawie.

Jest o co walczyć, bo IV edycja konkursu, podobnie jak poprzednie, to szansa na zdobycie cennych nagród. Główną nagrodą jest zegarek Garmin Quatix ufundowany przez firmę Pantaenius, zdobywca drugiego miejsca otrzyma ZOOM.ME – wyjątkowy, estetyczny i prosty w użyciu ekran z funkcja routera, zaś za 3 miejsce - kompaktowy, 7-calowy tablet Goclever Insignia 700 PRO. Zdobywca Nagrody Publiczności otrzyma torbę żeglarską LESTE marki Code Zero.

W tym roku również dwa nowe wyróżnienia. Po raz kolejny zostanie przyznana Nagroda Specjalna Delphia Foundation w kategorii OPEN. Autor najlepszego ich zdaniem zdjęcia dostanie torbę do laptopa z kolekcji Delphia Yachts – Henri Lloyd. Nowością jest natomiast wyróżnienie Delphia Foundation w kategorii poniżej 16 roku życia. Najlepszy z młodych fotografów stanie się posiadaczem kurtki Vista Jacket Junior, również z kolekcji Delphia Yachts. Drugą nowością jest Nagroda Specjalna Akademii Jachtingu dla najlepszego zdjęcia w kategorii motorowodnej, czyli kurs motorowodny.
Tagi: Pantaenius Jacht Foto, konkurs
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 16 July

Belg Jacques Rogge, w przeszłości znany finnista, uczestnik olimpiady i mistrzostw świata, został wybrany przewodniczącym Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.
poniedziałek, 16 lipca 2001
Urodził się Mirek "Kowal" Kowalewski, znany polski szantymen.
sobota, 16 lipca 1955
W pierwszy rejs szkolny wypływa "Dar Pomorza".
środa, 16 lipca 1930
Wyruszył z Portsmouth w rejs dookoła świata Alec Rose na s/y "Lively Lady"; trasa prowadziła wokół Przylądka Dobrej Nadziei, Ocean Indyjski, wokół Przylądka Południowo-Wschodniego (Tasmania), Przylądka Horn, z powrotem do macierzystego portu.
niedziela, 16 lipca 1967
Urodził się Roald Amundsen, słynny norweski badacz polarny (zaginął bez wieści podczas lotu na Spitsbergen, spiesząc na pomoc Nobilemu, którego sterowiec "Italia" uległ katastrofie). Uczestniczył w słynnej wyprawie antarktycznej na statku "Belgica" (1897-
wtorek, 16 lipca 1872