TYP: a1

Znamy Żeglarzy Roku 2011

czwartek, 10 listopada 2011
Kinga Rzucidło

Źródło: www.sailing.org
We wtorek, 8 listopada 2011 roku odbyła się uroczysta ceremonia wręczenia nagród ISAF Rolex World Sailors of the Year. Tytuł Żeglarzy Roku 2011 otrzymali Amerykanka Anna Tunnicliffe oraz Hiszpanie Iker Martinez i Xabier Fernandez.


To nie pierwsze prestiżowe wyróżnienie dla Anny Tunnicliffe, która 2 lata wcześniej została uznana Najlepszym Żeglarzem Roku 2009. Amerykanka nie spoczęła na laurach, w sezonie 2011 wywalczyła Puchar Świata ISAF w Match-Racingu Kobiet oraz zdobyła złoty medal mistrzostw świata w klasie Snipe.

Iker Martinez i Xabier Fernandez, nagrodzono za niezwykły wyczyn – w jednym roku ukończyli oceaniczny wyścig Barcelona World Race (2 m.) a dwa miesiące później w teście przedolimpijskim Weymouth and Portland International Regatta, w klasie 49-er w zajęli drugie miejsce. Hiszpanie nie mogli pojawić się na gali wręczenia nagród, aktualnie biorą udział w regatach Volvo Ocean Race z Alicante w Hiszpanii do Cape Town w Południowej Afryce. Szczęśliwi z wyróżnienia, obiecali świętować zdobycie prestiżowej nagrody.

Anna Tunnicliffe pogratulowała innym kandydatom, podziękowała mężowi i rodzinie za wsparcie oraz całemu zespołowi, bez którego, jak twierdzi, nie zdobyłaby tego wyróżnienia. – To sukces drużyny – mówiła Tunnicliffe.

Prestiżowa nagroda ISAF Rolex World Sailors of the Year honoruje wybitne osiągnięcia żeglarzy regatowych. Przyznawana jest corocznie od 1994 roku na podstawie zgłoszonych kandydatur w drodze głosowania przez 130 związków żeglarskich z całego świata, będących członkami Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej. Do tej pory ów tytuł otrzymał w roku 1999 tylko jeden Polak, Mateusz Kusznierewicz.

Ceremonia wręczenia nagród odbyła się w trakcie konferencji Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej ISAF w stolicy Portoryko, San Juan.

Nominowani do tegorocznej nagrody Żeglarz Roku 2011:

Kobiety:
Dee Caffari (GBR)
Sarah-Quita Offringa (ARU)
Alexandra Rickham (GBR)
Anna Tunnicliffe (USA)

Mężczyźni:
Ben Ainslie (GBR)
Lorenzo Bressani (ITA)
Rob Douglas (USA)
Iker Martinez i Xabier Fernandez (ESP)
Nathan Outteridge (AUS)

Źródło: www.sailing.org
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 8 May

Odszedł na wieczną wachtę niezwykle zasłużony instruktor ZHP hm. Jan Sauer, bosman, oficer a od 1972 kapitan żaglowca s/y Zawisza Czarny
piątek, 8 maja 2020
W Cannes zwodowano katamaran "Club Med", który następnie pod dowództwem Granta Daltona wygrał regaty The Races.
poniedziałek, 8 maja 2000
Giovanni Soldini na "Fila" wygrywa 4 edycję regat Around Alone jako pierwszy nie Francuz.
piątek, 8 maja 1998