TYP: a1

Złoto dla Polki w bojerowych Mistrzostwach Świata Juniorów

piątek, 19 lutego 2016
Z mediów/MF
Kolejny sukces Polaków. Sara Piasecka zdobyła złoty medal w Mistrzostwach Świata Juniorów w klasach DN. Zuzanna Rybicka wywalczyła sobie trzecie miejsce.Wczoraj, 18 lutego na jeziorze Vortsjarv w porcie Valmai w Estonii zakończyły się Mistrzostwa Świata i Europy Juniorów w klasie DN i Ice-Optimist. W kategorii kobiet najlepsza okazała się Sara Piasecka (AZS Uniwersytet Gdański). Zuzanna Rybicka (ChKŻ Chojnice) zajęła trzecie miejsce. Srebrny medal zdobyła Johanna Saareke z Estonii.

Bardzo dobrze wypadli też panowie. Zdobywając aż pięć miejsc w pierwszej 10-tce: Szymon Igniaciuk (MBSW Giżycko) – 5 miejsce, Jędrzej Wissuwa (OKŻ Olsztym) – 6., Mikołaj Mickiewicz (MKŻ Mikołajki) - 7, Jacek Stanisławski (LKS Charzykowy) – 8. , Paweł Roszkowski (Baza Mrągowo) - 10. Na czołowych miejscach uplasowali się Estończycy : Rasmus Mallin, Kevin Grass, oraz na trzecim miejscu Eddie Klements.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 June

Na tratwie wykonanej z siedmiu pni "Les Sept Petites Soeurs" z Callao w Peru wyruszył William Willis; rejs zakończył w Pago Pago na Samoa.
wtorek, 22 czerwca 1954
Na pokladzie "Lwowa" rozpoczynają się prace nad pierwszym polskim filmem o tematyce morskiej "Zew Morza".
środa, 22 czerwca 1927
Urodził się Zbigniew Chodnikiewicz, jeden z najbardziej znanych szkoleniowców polskich.
niedziela, 22 czerwca 1924