TYP: a1

Polacy na czwartym miejscu

poniedziałek, 15 lutego 2016
Redakcja/MF
Polscy zawodnicy Tomasz Januszewski i Jacek Nowak zajęli czwarte w zakończonych 14 lutego Mistrzostwach Świata klasy 49er w Clearwater w Stanach Zjednoczonych. Zawody wygrali Peter Burling i Blair Tuke z Nowej Zelandii.Fot. Materiały prasowe/Joao Ferraud


Polska załoga Tomasz Januszewski i Jacek Nowak (AZS UWM Olsztyn) w końcowej klasyfikacji mistrzostw zajęli czwarte miejsce. To największy sukces w ich dotychczasowej karierze. Natomiast nasi olimpijczycy, Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński ukończyli zawody na 28. pozycji.

Zwycięzcami MŚ zostali broniący tytułu Peter Burling i Blair Tuke z Nowej Zelandii. Na drugim miejscu uplasowali się Austriacy Nico Luca Marc Delle Karth i Nikolaus Leopold Resch a na trzecim Dylan Fletcher-Scott i Alain Sign z Wielkiej Brytanii.

W kobiecych zawodach w klasie 49erFX mistrzyniami świata zostały Hiszpanki Tamara Echegoyen i Berta Betanzos. Srebrny medal zdobyły Maiken Foght Schutt i Anne-Julie Schutt z Danii a brązowy Niemki Victoria Jurczok i Anika Lorenz.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 24 March

W Goraju urodził się kapitan Kazimierz Jurkiewicz, wieloletni komendant żaglowca "Dar Pomorza".
niedziela, 24 marca 1912
Ferdinand Laeisz zakłada w Hamburgu firmę żeglugową FL.
środa, 24 marca 1824
Z Portsmouth wyrusza "Pandora" - okręt pościgowy za buntownikami z "Bounty".
czwartek, 24 marca 1791
W Oporto urodził się Henryk Żeglarz.
czwartek, 24 marca 1394