TYP: a1

Polacy na czwartym miejscu

poniedziałek, 15 lutego 2016
Redakcja/MF
Polscy zawodnicy Tomasz Januszewski i Jacek Nowak zajęli czwarte w zakończonych 14 lutego Mistrzostwach Świata klasy 49er w Clearwater w Stanach Zjednoczonych. Zawody wygrali Peter Burling i Blair Tuke z Nowej Zelandii.Fot. Materiały prasowe/Joao Ferraud


Polska załoga Tomasz Januszewski i Jacek Nowak (AZS UWM Olsztyn) w końcowej klasyfikacji mistrzostw zajęli czwarte miejsce. To największy sukces w ich dotychczasowej karierze. Natomiast nasi olimpijczycy, Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński ukończyli zawody na 28. pozycji.

Zwycięzcami MŚ zostali broniący tytułu Peter Burling i Blair Tuke z Nowej Zelandii. Na drugim miejscu uplasowali się Austriacy Nico Luca Marc Delle Karth i Nikolaus Leopold Resch a na trzecim Dylan Fletcher-Scott i Alain Sign z Wielkiej Brytanii.

W kobiecych zawodach w klasie 49erFX mistrzyniami świata zostały Hiszpanki Tamara Echegoyen i Berta Betanzos. Srebrny medal zdobyły Maiken Foght Schutt i Anne-Julie Schutt z Danii a brązowy Niemki Victoria Jurczok i Anika Lorenz.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 April

Wodowanie "Shamrock IV" - jachtu przygotowanego do walki o Puchar Ameryki; ostatni z serii jachtów o tej nazwie wystawianych przez około 30 lat do walki o Puchar przez sir Thomasa Liptona.
poniedziałek, 14 kwietnia 1930
W Kaliszu urodził się Stefan Szolc-Rogoziński, podróżnik, badacz Kamerunu, organizator dwóch wypraw do Afryki Zachodniej. Opublikował m.in. "Żeglugę wzdłuż Zachodniej Afryki na lugrze Łucja Małgorzata".
niedziela, 14 kwietnia 1861