TYP: a1

Żegluj, nurkuj, poznaj atrakcje regionu na targach w Expo Silesia

wtorek, 5 lutego 2013
Informacja prasowa
Bardzo atrakcyjny program wydarzeń towarzyszących, konkursy, warsztaty, prezentacje i liczne nagrody, to wszystko uatrakcyjni kolejne Targi Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych BOAT EXPO oraz 6. Targi Turystyczne INTOUREX, w dniach 8-10 lutego 2013 r. w Sosnowcu.

Już niewiele czasu dzieli nas od rozpoczęcia kolejnej edycji spotkania żeglarzy, motorowodniaków i miłośników turystyki czy planujących wakacje. W hali Expo Silesia ponownie zobaczyć będzie można oferty schronisk młodzieżowych, klubów i szkół żeglarskich, gmin powiatu pszczyńskiego, organizatorów turystycznych, hoteli i Spa oraz wielu innych.

Tegoroczne wydarzenia oprócz wspomnianych ofert wystawców obfitują w dodatkowe atrakcje, ponieważ podczas targów będzie można wziąć udział w wielu konkursach i warsztatach.

Dla osób zainteresowanych poszerzeniem umiejętności marynistycznych Klub Żeglarski Zagłębie zaprasza na warsztaty wiązania węzłów marynarskich, a dla najlepszych przewidziana jest nagroda w postaci szkolenia żeglarskiego na patent żeglarza jachtowego na jeziorze Przeczyckim.

4winds.pl przygotował szereg spotkań związanych z locją morską i śródlądową, bezpieczeństwem na wodzie, a także udzieli informacji na temat jak bezpiecznie wyczarterować jacht, w co go wyposażyć oraz jak zostać żeglarzem i motorowodniakiem. Gliwicka Marina oraz Halsuj.pl ma dla odwiedzających targi mnóstwo informacji na temat turystycznej żeglugi śródlądowej, żeglarstwa regatowego czy rekreacyjnego.

Dla tych, którzy wolą ląd, zapoznać się będzie można z tematyką turystyki młodzieżowej na stoisku Polskiej Izby Turystyki Młodzieżowej, a Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych będzie służyć szeroką wiedzą na temat schronisk młodzieżowych. Silesia Park 4x4 promować będzie sporty i imprezy terenowe.

Ciekawą prezentację szykuje partner Targów – powiat pszczyński – na jego stoisku oraz na scenie głównej zobaczyć będzie można m.in. występy regionalnych zespołów folklorystycznych, prezentacje gmin. Odwiedzający znajdą wiele wydawnictw promocyjnych dotyczących tego obszaru. W organizację stoiska włączą się również lokalni restauratorzy (m.in. „Karczma Kuban" czy Restauracja Zacisze), którzy przygotują tradycyjne potrawy regionu. Nie zabraknie też twórców ludowych, którzy zaprezentują swoje umiejętności. Przez trzy dni na stoisku Powiatu Pszczyńskiego będę również: Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemia Pszczyńska, Projekt gryfnie.pl, a także Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie.

Podczas targów będzie można zdobyć ciekawe nagrody (szkolenia na stopień żeglarski, nowoczesne modele pontonów, rejsy żaglowcami (m.in. Fryderyk Chopin), maski do nurkowania, karnety zniżkowe na czartery łodzi, wycieczki) biorąc udział w licznych konkursach np. dotyczących nurkowania czy zakładania kombinezonu nurkowego na czas. To wszystko uświetnią występy szantowe Kulawego Bosmana z grupy Czarny Rycerz.

Szczegóły na temat obu wydarzeń, pełen program i zasady organizacyjne znaleźć można na stronach WWW.intourex.pl oraz WWW.boatexpo.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 2 March

Wręczono nagrody kolejnej edycji "Rejsu Roku": I nagrodę otrzymali kpt. Jacek Wacławski i kpt. Tadeusz Natanek.
piątek, 2 marca 2007
W Gdyni zmarła Teresa Remiszewska, w początkowym okresie swej kariery żeglarskiej szkoliła i prowadziła rejsy z żeglarzami z Krakowa, uznanie światka żeglarskiego zdobyła po starcie w regatach OSTAR 72 na jachcie "Komodor".
sobota, 2 marca 2002
W Marsylii kończy regaty (po oficjalnym zamknięciu linii mety) "Warta Polpharma" pod dowództwem Kapitana Romana Paszke.
piątek, 2 marca 2001
Na południowym Atlantyku podczas regat BOC zaginął Harry Mitchell żeglujący na jachcie "Horatio Hornblower", uczestnik okołoziemskich regat w 1986 r., uczestnik regat OSTAR w latach 1976, 1992.
czwartek, 2 marca 1995
W Auckland szwajcarski "Team Allighi" wygrywa 5:0 finał Pucharu Ameryki z "Team New Zealand".
niedziela, 2 marca 2003
Urodziła się Noami James, pierwsza kobieta, która opłynęła świat wokół trzech przylądków.
środa, 2 marca 1949
Urodził się Janusz Zbierajewski, znany polski żeglarz morski, kapitan wielu znaczących rejsów w historii polskiego żeglarstwa.
poniedziałek, 2 marca 1942