Żeglarze i motorowodniacy na narty i deski - Snowsail 2014

poniedziałek, 20 stycznia 2014
Snowsail 2014 logoMimo, że za oknami zima, a nasze jachty i motorówki czekają na lepsze - cieplejsze - czasy, żeglarskie i motorowodne życie toczy się nadal. Nie w bryzgach morskich fal, ale na… narciarskich stokach.

Tym razem w Świeradowie Zdroju po raz kolejny odbędą się Mistrzostwa Polski Żeglarzy i Motorowodniaków w Narciarstwie i Snowboardingu SNOWSAIL 2014. Na stoku Ski&Sun na jednej lub dwóch deskach ścigać się będą miłośnicy żagli i motorówek. Wystartować będzie mógł każdy, kto posiada dowolny patent żeglarski lub motorowodny. W zawodach będą mogli wziąć też udział ci, którzy nie posiadają uprawnień, ale lubią żeglować. Wystarczy mieć ze sobą zdjęcie na jachcie żaglowym lub motorowym. Trasa zawodów pozwala na uczestnictwo zarówno początkujących, jak i bardziej zaawansowanych. Intencją organizatorów, szkoły żeglarstwa 4winds z Gdyni, jest nie tylko twarda sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim wspólna zabawa.

Śnieżne szaleństwo rozpocznie się już w piątek 07.03 wspólnym szusowaniem. Zawody odbędą się dzień później. Przewidziano konkurencje w czterech kategoriach wiekowych zarówno na nartach, jak i snowboardzie. Konkurencją dodatkową będą „Zawody kapitańskie o złoty dzwon” w obu dyscyplinach. Profesjonalnie przygotowana trasa slalomu i elektroniczny pomiar czasu pozwolą wyłonić najlepszych. Po zawodach wspólna biesiada i koncert szantowy zespołu Smugglers. Przez trzy dni trwania imprezy, wszyscy uczestnicy zawodów oraz osoby towarzyszące będą też mogli skorzystać z promocyjnych cen noclegów i wyżywienia, a także 25% zniżki na karnety.

Patronat Honorowy nad imprezą objęły Polski Związek Żeglarski, International Sailing Schools Association, Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego, Polski Związek Snowboardu, Polski Związek Narciarski, a także Prezydent Gdyni oraz Burmistrz Świeradowa.

Sponsorzy i partnerzy zawodów, w tym Maxus czarter, Henri Lloyd, Smart, V-Ships, Eljacht, Active Wear, Lusti, Marina Gliwice a także Targi Żeglarstwa i Sportów Wodnych Boatshow w Łodzi zrobią wszystko, aby zimowa rywalizacja uwieńczona została cennymi nagrodami. Serdecznie zapraszamy.Zapisy i bliższe informacje na www.snowsail.4winds.pl.

Do zobaczenia w Świeradowie.
Kpt. Krzysztof Piwnicki
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 September

Zmarł Dariusz Bogucki, konstruktor statków i jachtu "Gedania", kapitan jachtowy, uczestnik wielu wypraw oceanicznych i polarnych, pod żaglami opłynął Horn i dotarł za oba kręgi polarne. Był również znanym publicystą i pisarzem; m.in. autorem książek - "Is
niedziela, 22 września 2002
Na jachcie "Neo Vent" z Trinite-sur-Mer drogą na zachód wyruszył w okołoziemski rejs Pierre Auboiroux; podróż zakończył 29.08.1966 r., a trasa wiodła przez Atlantyk, Panamę, Markizy, Cieśninę Torresa, Indie, Suez i Saint Tropez.
wtorek, 22 września 1964
Zagłada żaglowca "Teaping"; zbudowany w 1863 r., był jednym z pierwszych kliprów kompozytowych, regularnie brał udział w Tea Races (1856-1871).
piątek, 22 września 1871