TYP: a1

Żeglarskie Mistrzostwa Polski w Górkach Zachodnich

czwartek, 13 września 2012
Informacja prasowa

Źródło: www.hotelgalion.pl
Od 26 do 30 września Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego AZS w Gdańsku-Górkach Zachodnich gościć będzie mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców w żeglarskich klasach olimpijskich. Gwiazdami regat mają być brązowi medaliści tegorocznych igrzysk olimpijskich: Zofia Klepacka-Noceti i Przemysław Miarczyński, którzy zaprezentują się w swojej koronnej konkurencji, na desce typu RS:X. Nie zabraknie również innego naszego utytułowanego przedstawiciela windsurfingu – mistrza świata z 2010 roku, Piotra Myszki.


Rywalizacja rozegrana zostanie w następujących specjalnościach: RS:X oraz 470 dla kobiet i mężczyzn, Laser Radial kobiety oraz Laser, Finn i 49er mężczyźni. Inauguracyjnym dniem regatowym będzie 27 września. Każdego dnia starty do wyścigów planowane są o godzinie 11.00. W każdej klasie ma odbyć się 10 wyścigów, w tym medalowy, a skiffy 49er zaprezentują się w 14 biegach. Uroczysta ceremonia zakończenia regat przewidziana jest na 30. września.

Wszyscy chętni do startu mogą się zgłaszać pod adresem email: mp2012@hotelgalion.pl. Na stronie internetowej organizatora mistrzostw (www.hotelgalion.pl) jest specjalna zakłada poświęcona tej imprezie, a z zawiadomieniem o regatach można zapoznać się pod następującym adresem (www.hotelgalion.pl/uploads/images/mp.pdf).
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 January

Opłynięcie Przylądka Horn przez harcerski żaglowiec "Zawisza Czarny" pod dowództwem Waldemara Mieczkowskiego.
poniedziałek, 25 stycznia 1999
W Mrągowie zakończono kolejny etap budowy Szkoły Mistrzostwa Sportowego, kuźni młodych talentów w żeglarstwie regatowym.
sobota, 25 stycznia 1997
W Gdyni powołano do życia Jacht Klub Morski "Kotwica" pod partonatem Dowództwa Marynarki Wojennej.
sobota, 25 stycznia 1958
Z Casablanki wystartował w rejs dookoła świata s/y "Opty" z Kapitanem Leonidem Teligą.
środa, 25 stycznia 1967