TYP: a1

Żeglarskie Mistrzostwa Polski w Górkach Zachodnich

czwartek, 13 września 2012
Informacja prasowa

Źródło: www.hotelgalion.pl
Od 26 do 30 września Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego AZS w Gdańsku-Górkach Zachodnich gościć będzie mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców w żeglarskich klasach olimpijskich. Gwiazdami regat mają być brązowi medaliści tegorocznych igrzysk olimpijskich: Zofia Klepacka-Noceti i Przemysław Miarczyński, którzy zaprezentują się w swojej koronnej konkurencji, na desce typu RS:X. Nie zabraknie również innego naszego utytułowanego przedstawiciela windsurfingu – mistrza świata z 2010 roku, Piotra Myszki.


Rywalizacja rozegrana zostanie w następujących specjalnościach: RS:X oraz 470 dla kobiet i mężczyzn, Laser Radial kobiety oraz Laser, Finn i 49er mężczyźni. Inauguracyjnym dniem regatowym będzie 27 września. Każdego dnia starty do wyścigów planowane są o godzinie 11.00. W każdej klasie ma odbyć się 10 wyścigów, w tym medalowy, a skiffy 49er zaprezentują się w 14 biegach. Uroczysta ceremonia zakończenia regat przewidziana jest na 30. września.

Wszyscy chętni do startu mogą się zgłaszać pod adresem email: mp2012@hotelgalion.pl. Na stronie internetowej organizatora mistrzostw (www.hotelgalion.pl) jest specjalna zakłada poświęcona tej imprezie, a z zawiadomieniem o regatach można zapoznać się pod następującym adresem (www.hotelgalion.pl/uploads/images/mp.pdf).
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 12 July

W regatach Chicago-Mackinac Race 2003 wystartował najnowszy nabytek chicagowskiej Polonii - jacht "Błyskawica" (Lightning). Biorąc udział w wyścigu w klasie Open "Błyskawica" po przeliczeniu zajęła I-sze miejsce wyprzedzając największy i najszybszy jacht
sobota, 12 lipca 2003
S/y "Polonez" z Kpt. Krzysztofem Baranowskim minął metę regat TARS 1972 jako dwunasty jacht (czas 30 dni, 16 godzin, 55 minut).
środa, 12 lipca 1972
W Gdańsku zwodowano jacht "Konstanty Maciejewicz"; w pierwszy rejs wyruszył na trasę wokół Ameryki Południowej z przejściem Przylądka Horn ze wschodu na zachód.
poniedziałek, 12 lipca 1971
Umieszczenie "Victory" w suchym doku w Portsmouth.
środa, 12 lipca 1922