TYP: a1

Żeglarskie Mistrzostwa Polski w Górkach Zachodnich

czwartek, 13 września 2012
Informacja prasowa

Źródło: www.hotelgalion.pl
Od 26 do 30 września Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego AZS w Gdańsku-Górkach Zachodnich gościć będzie mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców w żeglarskich klasach olimpijskich. Gwiazdami regat mają być brązowi medaliści tegorocznych igrzysk olimpijskich: Zofia Klepacka-Noceti i Przemysław Miarczyński, którzy zaprezentują się w swojej koronnej konkurencji, na desce typu RS:X. Nie zabraknie również innego naszego utytułowanego przedstawiciela windsurfingu – mistrza świata z 2010 roku, Piotra Myszki.


Rywalizacja rozegrana zostanie w następujących specjalnościach: RS:X oraz 470 dla kobiet i mężczyzn, Laser Radial kobiety oraz Laser, Finn i 49er mężczyźni. Inauguracyjnym dniem regatowym będzie 27 września. Każdego dnia starty do wyścigów planowane są o godzinie 11.00. W każdej klasie ma odbyć się 10 wyścigów, w tym medalowy, a skiffy 49er zaprezentują się w 14 biegach. Uroczysta ceremonia zakończenia regat przewidziana jest na 30. września.

Wszyscy chętni do startu mogą się zgłaszać pod adresem email: mp2012@hotelgalion.pl. Na stronie internetowej organizatora mistrzostw (www.hotelgalion.pl) jest specjalna zakłada poświęcona tej imprezie, a z zawiadomieniem o regatach można zapoznać się pod następującym adresem (www.hotelgalion.pl/uploads/images/mp.pdf).
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 December

W Berdyczowie urodził się Józef Korzeniowski, pisarz marynista, znany później jako Joseph Conrad; jako młody człowiek wyemigrował do Anglii, gdzie zaciągnął się na statek. Po latach służby na morzu osiadł w południowej Anglii, gdzie zmarł w 1925 r.
czwartek, 3 grudnia 1857