TYP: a1

Żeglarski Puchar Trójmiasta już w ten weekend

wtorek, 24 maja 2016
Informacja prasowa
W piątek, 27 maja rozpocznie się czwarta edycja regat, które co roku gromadzą w Trójmieście liczne grono żeglarzy z całej Polski. Wydarzenie potrwa do 29 maja, a dla załóg przygotowano program wypełniony atrakcjami.Na liście uczestników jest już prawie pięćdziesiąt jednostek, a zapisy prowadzone są do samego końca. Chętni mogą zgłaszać się za pośrednictwem strony internetowej www.zeglarskipuchartrojmiasta.pl bądź w Biurze Regat, które w dniach 26-27 maja zlokalizowane będzie w Pawilonie Informacyjnym Granaria Development Gdańsk, na Wyspie Spichrzów.

W trakcie Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta 2016 załogi rywalizować będą w klasach: ORC, KWR, OPEN (jachty do 9 metrów, jachty powyżej 9 do 11 metrów, jachty powyżej 11 metrów, wielokadłubowce powyżej 6 metrów). Dodatkowo na starcie pojawi się także klasa ENERGA DIAMANT 3000 – jednostek znanych z regat Energa Sopot Match Race.

Organizatorzy przykładają bardzo dużą wagę do jakości sportowej rywalizacji. We współpracy z żaglownią North Sails przygotowują cykl szkoleniowy dla załóg. Ponadto 27 maja, bezpośrednio przed pierwszym wyścigiem odbędą się wyścigi próbne w okolicy molo w Brzeźnie. - W planach mamy trenowanie procedury startowej, aby załogi mogły przećwiczyć manewry wykonywane w trakcie zbliżającego się czasu do startu i nauczyć się prawidłowo oceniać odległość do linii startu – mówi Adam Jankowski, sędzia główny regat.

Żeglarski Puchar Trójmiasta to wydarzenie organizowane przez Pomorski Związek Żeglarski, a gospodarzami imprezy są miasta Gdańsk, Gdynia i Sopot. Tegoroczna edycja regat została włączona do cyklu Regat pod patronatem Przewodniczącego Rady Miasta Gdyni o Żeglarski Puchar 90-lecia Gdyni”. Regaty otwierają także cykl Pucharu Bałtyku Południowego na Zatoce Gdańskiej.

Warto zgłosić załogę już dziś i na dziesięć dni przed rozpoczęciem wydarzenia, dołączyć do grona załóg, które rywalizować będą o żeglarski puchar Trójmiasta i wspólnie świętować nowy sezon na Zatoce Gdańskiej. Zachęcamy do pobrania oficjalnej aplikacji Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta -Eventory, dzięki której można dołączyć do wydarzenia i być na bieżąco ze wszystkimi aktualnościami dotyczącymi regat.
Tagi: regaty, Żeglarski Puchar Trójmiasta
TYP: a3
0 0
Komentarze