TYP: a1

Za dużo wiatru. Tylko jeden wyścig pierwszego dnia Mistrzostw Europy w klasie Słonka

środa, 20 sierpnia 2014
Informacja prasowa | Marek Świderski
Przekraczający 25 węzłów i wzmagający się wiatr uniemożliwił przeprowadzenie wszystkich trzech zaplanowanych na dzisiaj wyścigów. Po pierwszym wyścigu, który zdołało ukończyć tylko 38 załóg, sędzia główny Krystyna Lastowska zmuszona była przerwać regaty i odesłać uczestników na brzeg.

Za dużo wiatru
Fot. Rafał Wołosiak

W jedynym rozegranym biegu zwyciężyli Alexandro Tinoco i Bernardo Low-beer z Brazylii. Najszybszą załogą z Europy byli Portugalczycy Tiago Morais i Tomas Pires De Lima, którzy przypłynęli na drugim miejscu. Trzeci byli Włosi Enrico Solerio i Sergio Simonetti, zaś czwarci i trzeci wśród Europejczyków byli Hiszpanie Victor Perez i Cristian Sanchez. Brazylijska załoga po zwycięstwie we wczorajszym wyścigu o Pastorał Św. Ottona, dzisiaj zdobyła Butelkę Ewalda Jurgena von Kleista – wynalazcy kondensatora, który latach 1722-1747 był dziekanem katedry w Kamieniu Pomorskim i w tym czasie (w 1745) dokonał swego wynalazku. Jutro wiatr ma słabnąć i planowane jest rozegranie trzech wyścigów.

Organizatorami Mistrzostw są Stowarzyszenie Jacht Klub Kamień Pomorski i Polski Związek Klasy Słonka. Sponsorami Generalnymi regat są: Żywiec Zdrój i ENEA, Generalnym Partnerem jest Grupa Azoty. Regaty wspierają również: Gmina Kamień Pomorski, Województwo Zachodniopomorskie, Marina Kamień Pomorski, BD Marine, Velas PL, SORT. Patronat Honorowy nad Mistrzostwami objęli: Wojewoda Zachodniopomorski Marek Tałasiewicz, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, Prezes Polskiego Związku Żeglarskiego Wiesław Kaczmarek, Starosta Kamieński Beata Kiryluk, Burmistrz Kamienia Pomorskiego Bronisław Karpiński oraz Prezes Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Waldemar Miśko.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 December

W Berdyczowie urodził się Józef Korzeniowski, pisarz marynista, znany później jako Joseph Conrad; jako młody człowiek wyemigrował do Anglii, gdzie zaciągnął się na statek. Po latach służby na morzu osiadł w południowej Anglii, gdzie zmarł w 1925 r.
czwartek, 3 grudnia 1857