TYP: a1

Podziękowania dla Jacht Klubu Kamień Pomorski za doskonałą organizację Mistrzostw Europy w Klasie Słonka

piątek, 29 sierpnia 2014
Informacja prasowa | SJKKP
Dzisiaj do Stowarzyszenia Jacht Klub Kamień Pomorski przyszedł list od Jerelyn Biehl – Snipe Class Executive Director z San Diego w USA. List zawiera podziękowania za wspaniałą organizację Mistrzostw Europy w Klasie Słonka, które odbyły się w Kamieniu pomorskim w dniach 13-23 sierpnia. Szczególne podziękowania Pani Jerelyn kieruje do obsługi i wolontariuszy.

Mistrzostwa Słonka
Fot. Rafał Wołosiak

Jak powiedział Marek Świderski – prezes Jacht Klubu Kamień Pomorski i Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw: „To miłe uczucie, kiedy ktoś docenia twój wysiłek. Dla nas, ludzi ze społecznej organizacji jaką jest Stowarzyszenie Jacht Klub Kamień Pomorski, to bardzo ważne, że to co robimy znajduje uznanie. Chcemy robić jak najlepiej, bo tylko wtedy możemy osiągnąć cele jakie sobie zakładamy podejmując się organizacji takiej imprezy. Chodzi szczególnie o promocję Kamienia Pomorskiego, kamieńskiej mariny i Zalewu Kamieńskiego”.

Kamień Pomorski jest już dzisiaj rozpoznawalną w świecie żeglarskim marką. Duża w tym zasługa właśnie Jacht Klubu Kamień Pomorski. W przyszłym roku Jacht Klub Kamień Pomorski będzie organizował Mistrzostwa Świata w Klasie Optimist. Powierzenie organizacji tej imprezy to również efekt bardzo dobrych opinii o organizacji przez kamieński Jacht Klub Mistrzostw Europy w tej klasie w 2010 roku i jak powiedział Marek Świderski: „taka jest obecnie polityka klubu – co roku organizować duże, międzynarodowe regaty o randze Mistrzostw Europy czy Mistrzostw Świata. Tylko takie imprezy dają wymierne efekty marketingowe i tylko takimi imprezami są zainteresowani poważni sponsorzy”.

Organizatorami Mistrzostw są Stowarzyszenie Jacht Klub Kamień Pomorski i Polski Związek Klasy Słonka. Sponsorami Generalnymi regat są: Żywiec Zdrój i ENEA, Generalnym Partnerem jest Grupa Azoty. Regaty wspierają również: Gmina Kamień Pomorski, Województwo Zachodniopomorskie, Marina Kamień Pomorski, BD Marine, Velas PL, SORT. Patronat Honorowy nad Mistrzostwami objęli: Wojewoda Zachodniopomorski Marek Tałasiewicz, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, Prezes Polskiego Związku Żeglarskiego Wiesław Kaczmarek, Starosta Kamieński Beata Kiryluk, Burmistrz Kamienia Pomorskiego Bronisław Karpiński oraz Prezes Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Waldemar Miśko.

Podziękowania od SCIRA
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 December

W Berdyczowie urodził się Józef Korzeniowski, pisarz marynista, znany później jako Joseph Conrad; jako młody człowiek wyemigrował do Anglii, gdzie zaciągnął się na statek. Po latach służby na morzu osiadł w południowej Anglii, gdzie zmarł w 1925 r.
czwartek, 3 grudnia 1857