TYP: a1

Woda żyje wśród nas!

wtorek, 5 listopada 2013
Informacja prasowa
Jeszcze przez tydzień uczniowie gdańskich szkół mogą przesyłać plakaty lub komiksy, by wziąć udział w ekologicznym konkursie plastycznym.

Konkurs adresowany jest do gdańskiej młodzieży – uczniów piątej i szóstej klasy szkół podstawowych oraz gimnazjalistów. Zadanie jest proste, wystarczy przygotować projekt graficzny komiksu lub plakatu, który w interesujący sposób zobrazuje jeden z trzech tematów:

I. Pozyskiwanie wody pitnej (z podkreśleniem znaczenia obiegu wody w przyrodzie, źródeł wody pitnej w Gdańsku i konieczności poszanowania zasobów wody).
II. Sposoby oszczędzania wody.
III. Sposoby oczyszczania ścieków.

Dlaczego tak ważne jest, aby młodzi mieszkańcy Gdańska wiedzieli, jaką drogę pokonuje woda, zanim trafia do kranów i jak dbać o to, aby nigdy w kranach jej nie zabrakło?

Celem konkursu jest zwiększenie świadomości na temat znaczenia wody pitnej dla człowieka oraz wpływu procesu oczyszczania ścieków na jakość otaczającego nas środowiska. Uzyskanie czystej wody wymaga dbałości o istniejące zasoby wody. 83% gdańskiej wody pitnej pochodzi ze źródeł podziemnych, które gwarantują wodę bardzo dobrej jakości o ile źródła te są właściwie chronione. To powinno być celem wszystkich mieszkańców Gdańska. Właściwie prowadzony proces oczyszczania ścieków to z kolei gwarancja czystych plaż” – wyjaśnia Agnieszki Gajowniczek, rzecznik prasowy Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej Sp. z o.o., która we współpracy z Fundacją Navigare jest organizatorem konkursu.

Wystarczą kredki, papier i wyobraźnia! Materiały edukacyjne, które mogą posłużyć jako źródło informacji dla uczestników, dostępne są na stronach: www.programedukacjimorskiej.pl oraz www.blizejzrodel.pl. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody (tablety), a najciekawsze prace stworzą galerię uliczną w Parku Reagana. Tym samym, uczniowie przyczynią się do edukacji lokalnej społeczności.

Zgłoszenia przyjmowane są w Fundacji Navigare do 12 listopada, a ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się 20 listopada, podczas uroczystości zakończenia IV edycji Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku. Konkurs „Woda żyje wśród nas” to kolejna inicjatywa realizowana w ramach Programu, którego celem jest budowanie tożsamości lokalnej wśród młodych mieszkańców Gdańska, przez promocję sportu i postawy proekologicznej.

Konkurs „Woda żyje wśród nas” został objęty patronatem honorowym Prezydenta Miasta Gdańska.
TYP: a3
0 0
Komentarze