TYP: a1

Wielka gala zakończenia Pucharu Bałtyku Południowego

poniedziałek, 27 października 2014
Informacja prasowa
Puchar Bałtyku PołudniowegoPo udzieleniu ostatnich wyjaśnień dotyczących ogłoszonych 8 października klasyfikacji, w wyniku których w dniu dzisiejszym dokonano korekty klasyfikacji podstawowej grupy OPEN, możemy potwierdzić, że zamieszczone na stronie wyniki Pucharu Bałtyku Południowego 2014 roku są wynikami oficjalnymi i stają się tym samym podstawą do przyznania należnych nagród oraz wyróżnień. Nagrody w klasyfikacji sterników zostają przyznane trójce najlepszych sterników w każdej z klasyfikowanych grup oraz najlepszym sternikom w klasyfikacji regat morskich.

Konferencja Pucharu Bałtyku Południowego ustanawiając tegoroczne nagrody kierowała się rangą oraz prestiżem zmagań prowadzonych na rozległych akwenach Bałtyku Południowego. Pewien niedosyt wywołany nie całkowitym spełnieniem oczekiwań w zakresie zainteresowania rywalizacją w kategorii regat morskich należy tłumaczyć początkami przywracania w polskim środowisku żeglarskim porzuconych przed laty tradycji regatowego żeglowania po Bałtyku. Tegoroczny postęp w tej mierze jest istotny i przy zachowaniu objawionej progresji należy przewidywać dalszy rozwoju zainteresowania akwenami morskimi.

W drugim roku istnienia Pucharu Bałtyku Południowego możemy potwierdzić utrzymanie poziomu zainteresowania nim ze strony uczestników regat i organizacji żeglarskich, ale co równie ważne ze strony Urzędów Marszałkowskich doceniających integracyjną ideę żeglarskich zmagań. Tak jak w roku ubiegłym Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, tak obecnie Marszałek Województwa Pomorskiego gościć będzie uroczystość Zakończenia Pucharu Bałtyku Południowego. Zapewne za rok ten zaszczyt przypadnie Marszałkowi Województwa Zachodniopomorskiego. O tym jakie będą zasady rywalizacji w roku przyszłym, decyzje podejmie spotkanie Konferencji Pucharu Bałtyku Południowego, które odbędzie się kilka godzin przed tegoroczną uroczystością ogłoszenia wyników i wręczenia nagród. Spotkanie podda również ocenie przebieg tegorocznej rywalizacji i sformułuje główne wnioski będące podstawą dla ewentualnych modyfikacji Regulaminu oraz konstrukcji Kalendarza PBP 2015.

Biuro PBP przyłącza się niniejszym do zaproszenia do wzięcia licznego udziału w uroczystości przygotowywanej z dużym zaangażowaniem przez zespół Pomorskiego Związku Żeglarskiego, przy współpracy z Pomorskim Urzędem Marszałkowskim.

Data: 08.11.2014 godz.18:00
Miejsce: Polska Filharmonia Bałtycka im. F. Chopina
Gdańsk, ul. Ołowianka 1

Szczegółowe informacje o PBP, w tym klasyfikacja KWR, ORC i OPEN na stronie www.zeglarski-pbp.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze