TYP: a1

IV Ogólnopolska Konferencja Prawa Morskiego "PRAWO ŻEGLUGI MORSKIEJ"

wtorek, 3 lutego 2015
Informacja prasowa
W dniu 26 lutego 2015 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się IV Ogólnopolska Konferencja Prawa Morskiego „Prawo Żeglugi Morskiej” organizowana przez Katedrę Prawa Międzynarodowego Publicznego, Katedrę Prawa Morskiego WPiA UG oraz Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Gdańsk.Kolejna edycja projektu skupia się na szeroko pojętej problematyce prawa żeglugi morskiej. W trakcie Konferencji zostaną poruszone zagadnienia związane z charakterem prawnym statku morskiego ze szczególnym uwzględnieniem instytucji aresztu statku czy też odpowiedzialności za jego eksploatację. Organizatorzy pragną również zainicjować dyskusję dotyczącą przewozu i korzystania ze statku, a także poddać analizie regulacje z zakresu ubezpieczeń morskich.

Tradycyjnie już celem spotkania jest stworzenie platformy do podjęcia debaty o sprawach morskich oraz wymiana poglądów przez prawników i przedstawicieli świata nauki a także przedsiębiorców z sektora gospodarki morskiej i studentów z różnych ośrodków akademickich w Polsce.

Poprzednie edycje wydarzenia cieszyły się dużym uznaniem wśród licznie zgromadzonego audytorium. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby i tym razem było podobnie.

Patronatem Honorowym Konferencję objęli: Paweł Adamowicz - Prezydent Miasta Gdańska, dr inż. kpt. ż. w. Andrzej Królikowski - Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni, prof. zw. dr hab. Bernard Lammek - Rektor Uniwersytetu Gdańskiego oraz prof. UG, dr hab. Jakub Stelina - Dziekan Wydziału Prawa i Administracji UG.

Partnerem głównym Konferencji jest Związek Miast i Gmin Morskich. Partnerem Strategicznym natomiast jest Remontowa Holding S. A., a partnerami Konferencji: Fundacja TENEO, Uniwersytet Gdański, Miasto Gdańsk, Okręgowa Izba Radców Prawnych w Gdańsku oraz Izba Komornicza w Gdańsku.

Szczegółowe informacje dostępne są na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia pod adresem: www.prawo-morskie.pl. Udział w konferencji jest bezpłatny, wymaga natomiast wcześniejszej rejestracji za pośrednictwem dostępnego formularza.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt: prawo-morskie@elsa.org.pl.
Tagi: prawo morskie, konferencja
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 June

Początek samotnej żeglugi Krzysztofa Baranowskiego w rejsie dookoła świata na s/y "Polonez" od Newport do Plymouth (25.05.1973 r.). Etap od Plymouth do Newport (17.07.1972 r.) był udziałem w Regatach Samotnych Żeglarzy, które Kapitan Krzysztof Baranowski
sobota, 17 czerwca 1972
Z Plymouth do Newport startują III regaty OSTAR z udziałem Krzysztofa Baranowskiego na s/y "Polonez", Teresy Remiszewskiej na s/y "Komodor" i Zbigniewa Puchalskiego na s/y "Miranda". Regaty wygrał Alain Colas na "Pen Duick IV".
sobota, 17 czerwca 1972