TYP: a1

W piątek oficjalne rozpoczęcie regat o Puchar Trzech Ryb w Giżycku

wtorek, 14 maja 2013
Informacja prasowa
16.05, w porcie Ekomarina w Giżycku, rozpoczną się pierwsze regaty z cyklu Energa Sailing Cup. W zawodach wezmą udział zawodnicy klasy Optimist grupy „A”. Regaty o Puchar Trzech Ryb potrwają do niedzieli.

Zawody w Giżycku oficjalnie rozpoczną się w piątek o godzinie 10:15. Wezmą w nich udział zawodnicy klasy Optimist grupy „A”. Poza emocjami żeglarskimi organizatorzy zaplanowali dla uczestników wiele dodatkowych atrakcji: m.in. zwiedzanie twierdzy Boyen, turniej piłki nożnej i koncert rockowego zespołu WSK Space Exploration. Uroczystość zakończenia regat odbędzie się w niedzielę o godzinie 15:00.

Zawody o Puchar Trzech Ryb w Giżycku są pierwszymi regatami z cyklu Energa Sailing Cup - najważniejszych regat klasy Optimist grupy „A” odbywających się w całej Polsce. Startujący w nich zawodnicy będą gromadzić punkty do łącznej klasyfikacji końcowej. Będzie ona podstawą do wyłonienia najlepszych czterdziestu żeglarzy, którzy wezmą udział w wielkich regatach finałowych Programu w Sopocie (24-25.08). Nagrodą dla zwycięzców cyklu będzie dołączenie, na kolejny sezon, do specjalnie utworzonego programy stypendialnego ENERGA Sailing Development Program. Łącznie, aż trzynastu żeglarzy otrzyma od Polskiego Związku Żeglarskiego i Grupy ENERGA wsparcie finansowe na kontynuowanie sportowej kariery.

Wszystkie informacje o programie oraz regatach znajdują się na stronie internetowej: www.edu.energasailing.pl

Program regat

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 28 May

Powróciła do kraju Barbara Królikowska, która na 12-metrowym jachcie "Karolka" w rodzinnym rejsie odbyła podróż dookoła świata na trasie długości 34 887 Mm. Za swój rejs została uhonorowana nagrodą Srebrny Sekstant i I Nagrodą Honorową Rejs Roku 2005.
sobota, 28 maja 2005
Z przystani AKM w Gdańsku wyruszył niewielki (około 8 m) jacht "Probus" z Kpt. Jerzym Cołojewem i dwoma przyjaciółmi w udany i trudny rejs do Islandii.
niedziela, 28 maja 1972
W Plymouth zakończył okołoziemski rejs bez zawijania do portów, dookoła trzech przylądków, Francise Chichester na jachcie "Gipsy Moth IV".
niedziela, 28 maja 1967
Urodził się jeden z najsłynniejszych żeglarzy morskich Francis Joyon.
poniedziałek, 28 maja 1956