TYP: a1

W piątek oficjalne rozpoczęcie regat o Puchar Trzech Ryb w Giżycku

wtorek, 14 maja 2013
Informacja prasowa
16.05, w porcie Ekomarina w Giżycku, rozpoczną się pierwsze regaty z cyklu Energa Sailing Cup. W zawodach wezmą udział zawodnicy klasy Optimist grupy „A”. Regaty o Puchar Trzech Ryb potrwają do niedzieli.

Zawody w Giżycku oficjalnie rozpoczną się w piątek o godzinie 10:15. Wezmą w nich udział zawodnicy klasy Optimist grupy „A”. Poza emocjami żeglarskimi organizatorzy zaplanowali dla uczestników wiele dodatkowych atrakcji: m.in. zwiedzanie twierdzy Boyen, turniej piłki nożnej i koncert rockowego zespołu WSK Space Exploration. Uroczystość zakończenia regat odbędzie się w niedzielę o godzinie 15:00.

Zawody o Puchar Trzech Ryb w Giżycku są pierwszymi regatami z cyklu Energa Sailing Cup - najważniejszych regat klasy Optimist grupy „A” odbywających się w całej Polsce. Startujący w nich zawodnicy będą gromadzić punkty do łącznej klasyfikacji końcowej. Będzie ona podstawą do wyłonienia najlepszych czterdziestu żeglarzy, którzy wezmą udział w wielkich regatach finałowych Programu w Sopocie (24-25.08). Nagrodą dla zwycięzców cyklu będzie dołączenie, na kolejny sezon, do specjalnie utworzonego programy stypendialnego ENERGA Sailing Development Program. Łącznie, aż trzynastu żeglarzy otrzyma od Polskiego Związku Żeglarskiego i Grupy ENERGA wsparcie finansowe na kontynuowanie sportowej kariery.

Wszystkie informacje o programie oraz regatach znajdują się na stronie internetowej: www.edu.energasailing.pl

Program regat

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 June

Na tratwie wykonanej z siedmiu pni "Les Sept Petites Soeurs" z Callao w Peru wyruszył William Willis; rejs zakończył w Pago Pago na Samoa.
wtorek, 22 czerwca 1954
Na pokladzie "Lwowa" rozpoczynają się prace nad pierwszym polskim filmem o tematyce morskiej "Zew Morza".
środa, 22 czerwca 1927
Urodził się Zbigniew Chodnikiewicz, jeden z najbardziej znanych szkoleniowców polskich.
niedziela, 22 czerwca 1924