TYP: a1

W czwartek w Gdyni rozpoczną się międzynarodowe regaty w klasie OPEN BIC

czwartek, 9 lipca 2015
Informacja prasowa
Niemal 30 najmłodszych zawodników i zawodniczek stanie na starcie międzynarodowych regat rozgrywanych w najbliższych dniach na Zatoce Gdańskiej. Regaty odbywają się w ramach Volvo Gdynia Sailing Days i potrwają do niedzieli.

Open Bic
Fot. Natalia Majcher

Jak informuje komandor klubu MKŻ Arka Gdynia, Andrzej Lutomski, uroczystość kończąca tegoroczną edycją regat będzie miała pewien szczególny element.

"W tym roku mija piętnasta rocznica śmierci pani Cegielskiej, wybitnej gdynianki, która pełniła też urząd prezydenta miasta" - przypomina Andrzej Lutomski. "Dlatego właśnie organizatorzy ufundowali dwa puchary imienia Franciszki Cegielskiej. Zostaną one wręczone najlepszym młodym żeglarzom."

OPEN BIC to klasa wprowadzona przez ISAF kilka lat temu, przeznaczona jest dla dzieci w wieku 12 – 14 lat i jest klasą przejściową z Optimista do klasy Laser. Jest to szybka i widowiskowa łódka, bardzo lubiana przez zawodników, jak i widzów.

Organizator regat: MKŻ Arka Gdynia - mkzarka.pl
Tagi: open bic
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 June

Na tratwie wykonanej z siedmiu pni "Les Sept Petites Soeurs" z Callao w Peru wyruszył William Willis; rejs zakończył w Pago Pago na Samoa.
wtorek, 22 czerwca 1954
Na pokladzie "Lwowa" rozpoczynają się prace nad pierwszym polskim filmem o tematyce morskiej "Zew Morza".
środa, 22 czerwca 1927
Urodził się Zbigniew Chodnikiewicz, jeden z najbardziej znanych szkoleniowców polskich.
niedziela, 22 czerwca 1924