TYP: a1

W czwartek w Gdyni rozpoczną się międzynarodowe regaty w klasie OPEN BIC

czwartek, 9 lipca 2015
Informacja prasowa
Niemal 30 najmłodszych zawodników i zawodniczek stanie na starcie międzynarodowych regat rozgrywanych w najbliższych dniach na Zatoce Gdańskiej. Regaty odbywają się w ramach Volvo Gdynia Sailing Days i potrwają do niedzieli.

Open Bic
Fot. Natalia Majcher

Jak informuje komandor klubu MKŻ Arka Gdynia, Andrzej Lutomski, uroczystość kończąca tegoroczną edycją regat będzie miała pewien szczególny element.

"W tym roku mija piętnasta rocznica śmierci pani Cegielskiej, wybitnej gdynianki, która pełniła też urząd prezydenta miasta" - przypomina Andrzej Lutomski. "Dlatego właśnie organizatorzy ufundowali dwa puchary imienia Franciszki Cegielskiej. Zostaną one wręczone najlepszym młodym żeglarzom."

OPEN BIC to klasa wprowadzona przez ISAF kilka lat temu, przeznaczona jest dla dzieci w wieku 12 – 14 lat i jest klasą przejściową z Optimista do klasy Laser. Jest to szybka i widowiskowa łódka, bardzo lubiana przez zawodników, jak i widzów.

Organizator regat: MKŻ Arka Gdynia - mkzarka.pl
Tagi: open bic
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 July

Szwajcarska "Allinghi" ponownie wygrała najbardziej prestiżowe regaty żeglarskie i zdobyła Puchar Ameryki. W finale pokonała "Team New Zealand". W gronie pretendentów do tytułu walczył hiszpański zespół "Desafio" ze skipperem Karolem Jabłońskim.
wtorek, 3 lipca 2007
Na Atlantyku "Orange 2" przepłynął w ciągu doby 766 Mm.
poniedziałek, 3 lipca 2006
Wyruszyła z Gdańska wyprawa jachtu "Gedania" z zamiarem opłynięcia obu Ameryk. Wyprawą dowodził Kpt. Dariusz Bogucki.
czwartek, 3 lipca 1975
W regatach Bermudy-Europa po raz pierwszy wystartował polski jacht "Komodor" z Kpt. Tadeuszem Siwcem.
środa, 3 lipca 1963