TYP: a1

Natalia Kuczys mistrzynią Europy

czwartek, 30 lipca 2015
z mediów
Wielki sukces odniosła 12-letnia Natalia Kuczys, której udało się wywalczyć złoty medal w Mistrzostwach Europy klasy Open Bic - w kategorii wiekowej U-16. Bardzo dobrze wypadli na Mistrzostwach również pozostali polscy zawodnicy.

Natalia Kuczys
źródło: http://sport.pya.org.pl

Na piątej pozycji został sklasyfikowany starszy kolega Natalii z klubu MKŻ Arka Gdynia, Mateusz Budzisz. Trzeba tu podkreślić, że konkurencja w zawodach była wyjątkowo zacięta - polskiemu zawodnikowi do trzeciego miejsca zabrakło zaledwie dwóch punktów. W tej samej kategorii wiekowej dobrze wypadli również pozostali żeglarze: Konrad Jasiewicz zajął 17. miejsce, a Roch Osiński 69. Również w niższej kategorii U-13 Polacy osiągnęli dobre wyniki: 11. miejsce zajął Jakub Wiedecheft, 18. była Hania Dmochowska, a 25. Karol Erikson.

Mistrzostwa Europy w klasie żeglarskiej Open Bic odbywały się na jeziorze Garda we Włoszech, w dniach od 22 do 25 lipca. Oprócz Polaków w szranki stanęli tam między innymi zawodnicy Francji, Włoch i Niemiec.
Tagi: Natalia Kuczys, regaty, Open Bic, Włochy, Garda, Arka Gdynia
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 13 November

Zmarł Jerzy Maćkowiak, żeglarz, inżynier budowy okrętów oraz aktywny członek społeczności żeglarskiej.
poniedziałek, 13 listopada 2017
Mateusz Kusznierewicz odbiera nagrodę Żeglarz Roku ISAF, jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w żeglarstwie.
sobota, 13 listopada 1999
Do Gdyni z kilkumiesięcznego rejsu na Kubę po udziale w Światowym Festiwalu Młodzieży w Hawanie wraca "Zawisza Czarny" pod dowództwem Janusza Zbierajewskiego. W rejsie przebyto 18 300 Mm, odwiedzono 50 portów w 10 krajach.
poniedziałek, 13 listopada 1978
W Sagres umiera Henryk Żeglarz.
piątek, 13 listopada 1460