TYP: a1

VOR: Team Telefónica wygrywa wyścig portowy w Kapsztadzie

poniedziałek, 12 grudnia 2011
Weronika Morys

PAUL TODD/Volvo Ocean Race
Po zwycięstwie w pierwszym etapie regat Volvo Ocean Race Telefónica kontynuuje dobrą passę wygrywając w drugim portowym wyścigu, który został rozegrany w sobotę w Kapsztadzie. Za Teamem Telefónica uplasowały się pozostałe załogi w kolejności: CAMPER with Emirates Team New Zealand, PUMA Ocean Racing powered by BERG, Abu Dhabi Ocean Racing, Groupama sailing team i Team Sanya.

W niedzielę o godzinie 1400 czasu środokowoeuropejskiego rozpoczął się drugi wyścig oceaniczny, z Kapsztadu do Abu Dhabi. Opuszczającą Cape Town flotę prowadził zespół Abu Dhabi Ocean Racing, jednak był też pierwszym, który trafił na bezwietrzne warunki. Dzisiaj o godzinie 0700 czasu lokalnego nowym liderem była już Groupama, a zespół Abu Dhabi spadł na szóstą pozycję.

"Przez ostanie dwie godziny przepłynęliśmy tylko 0,6 mil morskich. Siedzimy kołysząc się na fali i patrząc na słynny Przylądek Dobrej Nadziei już przez około 10 godzin." - powiedział Ian Walker, skipper Abu Dhabi. Dodał również, że największym zmartwieniem załogi w czasie nocy było nie dać się zepchnąć przez rozkołysane morze na skaliste wybrzeże.

Kolejnym zmatwieniem zespołu Walkera i reszty floty są prognozy pogody, które nie przewidują zmiany warunków wiatrowych przez kolejne 48 godzin. “Przy takim wietrze może się okazać, że Boże Narodzenie spędzimy w Afryce.” - powiedział Will Oxley z zespołu CAMPER. Problemy ma również Team Telefónica, który być może będzie musiał rzucić kotwicę, żeby uniknąć spychania do tyłu przez niekorzystny prąd.


Wyścig można śledzić na żywo na stronie: http://www.volvooceanrace.com/en/racetracker/rdc.html
Więcej informacji: http://www.volvooceanrace.com
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 27 June

Karol Jabłoński podpisuje kontrakt z niemieckim zespołem na prowadzenie ekipy niemieckiej w 33. edycji Pucharu Ameryki.
środa, 27 czerwca 2007
Zakończył II regaty OSTAR Kpt. K. Jaworski na s/y "Spaniel II", zwycięzca w punktacji jachtów jednokadłubowych i szósty w klasyfikacji generalnej.
piątek, 27 czerwca 1980
Urodził się Adam Jasser, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, założyciel kilku klubów żeglarskich, inicjator powołania "Bractwa Żelaznej Szekli", magazynu telewizyjnego "Messa", "Mazurskiej Operacji Żagiel", "Szkoły pod Żaglami" i wielu innych przedsięwzięć
niedziela, 27 czerwca 1937
Joshua Slocum na s/y "Spray" zamyka w Newport wokółziemską pętlę; był to pierwszy w historii żeglarstwa samotny rejs dookoła świata.
poniedziałek, 27 czerwca 1898