TYP: a1

VOR: Team Sanya zmierzy się ze sztormem?

niedziela, 18 grudnia 2011
Weronika Morys

Andrés Soriano/Team Sanya/Volvo Ocean Race
Team Sanya wysunął się na prowadzenie w okołoziemskich regatach Volvo Ocean Race. Jednak radość żeglarzy mąci fakt, że jacht zmierza w kierunku sztormu, w którym siła wiatru dochodzi nawet do 50 węzłów. Żeby wysunąć się na prowadzenie, zespół niebezpiecznie zbliżył się do tropikalnej depresji. Zagrywka Teamu Sanya opłaci się, jeśli zespołowi uda się przepłynąć pomiędzy ośrodkiem niżowym a Madagaskarem.


Jacht Sanya jest jedynym z biorących udział w obecnej edycji Volvo Ocean Race, który startował również w poprzednim wyścigu. Załoga zdaje sobie sprawę, że jest on wolniejszy od pozostałych nowszych łódek, a zatem ich jedyną szansą jest postawienia na strategię. Warunki z jakimi może zmierzyć się teraz Sanya są gorsze niż te, które w pierwszym etapie doprowadziły niemal do zatopienia łodzi i spowodowały przerwanie przez zespół wyścigu.

Więcej informacji: www.volvooceanrace.com
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 24 May

W Southampton zakończyła się 7 edycja Whitbread Race; zwycięża "Ef Language".
niedziela, 24 maja 1998
Urodził się Zygmunt Choreń, kapitan jachtowy, regatowiec morski, uczestnik rejsu na "Otago" w regatach Whitbread Race i przede wszystkim projektant żaglowców; m.in. zaprojektował żaglowce "Pogoria", "Iskra", "Dar Młodzieży", "Kaliakra", "Oceania", "Gwarek
sobota, 24 maja 1941