TYP: a1

Volvo Ocean Race - relacje z regat w ramówce Czwórki

sobota, 15 października 2011
Informacja prasowa
Już w listopadzie na antenie Czwórki zagości nowy program. Będzie to cykl relacji z największych okołoziemskich regat – Volvo Ocen Race. W ramach współpracy z Volvo, Czwórka wyemituje serię kilkudziesięciominutowych relacji poświęconych kolejnym etapom rejsu. Pierwsza z nich – dotycząca startu regat z hiszpańskiego Alicante już na początku listopada.


Regaty Volvo Ocean Race to jeden z najtrudniejszych morskich wyścigów świata. Jego uczestnicy , muszą przepłynąć 3 oceany oraz zawinąć do 10 portów znajdujących się na 6 różnych kontynentach. Trasa regat liczy 39 000 mil morskich i trwają ponad 8 miesięcy. To impreza dla najbardziej wytrwałych żeglarzy. W tegorocznej, 11. edycji wystartuje 6 załóg z całego świata, z takimi skipperami jak Ken Read, Iker Martinez, czy Mike Sanderson.

Skipperów załóg startujących w regatach Volvo Ocean Race nie trzeba przedstawiać. To nazwiska znane pasjonatom żeglarstwa z całego świata. Dlatego cieszy nas, że telewizyjna Czwórka zdecydowała się wyemitować relację z całych regat. Wierzymy, że ten cykl przyciągnie przed telewizory prawdziwych entuzjastów żeglarstwa i spopularyzuje tę wyjątkową imprezę również w Polsce – powiedział Zbigniew Gutkowski, znany na całym świecie żeglarz, który zgodził się wesprzeć merytoryczne relacje z Volvo Ocean Race emitowane na antenie Czwórki.

Start tegorocznej edycji Volvo Ocean Race zaplanowano na 5 listopada 2011 roku. Tydzień wcześniej odbędą się wyścigi w pierwszym porcie, czyli w Alicante. Relacja z obu wydarzeń na początku listopada zostanie wyemitowana na antenie Czwórki. Cały cykl zakończy relacja z portu docelowego – Galway, do którego żeglarze dopłyną na początku lipca 2012 roku.

To naprawdę ciężkie regaty, podczas których nie brakuje emocjonujących i wzruszających momentów. Tym bardziej cieszy nas, że po raz pierwszy ogólnodostępna polska stacja telewizyjna zdecydowała się wyemitować relację z nich. Mamy nadzieję, że dzięki temu projektowi, popularność tych regat jak i samego żeglarstwa w Polsce wzrośnie – powiedział Mariusz Nycz, Dyrektor Marketingu i PR w Volvo Auto Polska.

Informacje o nowych odsłonach będą pojawiały się także na fan stronie Volvo Auto Polska na Facebooku – www.facebook.pl/VolvoAutoPolska oraz w magazynach telewizyjnych.

Więcej informacji na temat regat Volvo Ocean Race można znaleźć pod adresem www.volvocars.pl, http://www.volvooceanrace.com/, www.VolvoOceanRace.com oraz media.volvo.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 19 September

Wypłynięciem na wody Pacyfiku przez Cieśninę Beringa załoga jachtu "Stary" pod Kpt. Jackiem Wacławskim zamknęła symboliczną bramę Przejścia Północno-Zachodniego. Równolegle ze "Starym" przejście pokonał drugi polski jacht s/y "Nekton" pod Kpt. Tadeuszem N
wtorek, 19 września 2006
Zmarł Tadeusz Prechitko, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, pilot Chorągwi ZHP w Wolnym Mieście, działacz żeglarski od 1927 r. W 1936 r. na s/y "Korsarz" wygrał wyścig na XI Igrzyska Olimpijskie z Helu do Kilonii. Na tym jachcie w 1963 r. zajął III miejsc
niedziela, 19 września 1982
Na jachcie "Kurun" wyszedł w rejs dookoła świata (z portu wyjścia Croisic do Maroka z towarzyszem żeglugi, potem już samotnie) Jacques-Yves Le Toumelin; trasa rejsu wiodła przez Atlantyk, Kanał Panamski, Markizy, Cieśninę Torresa, Kapsztad do portu wyjści
poniedziałek, 19 września 1949