TYP: a1

Volvo Ocean Race - relacje z regat w ramówce Czwórki

sobota, 15 października 2011
Informacja prasowa
Już w listopadzie na antenie Czwórki zagości nowy program. Będzie to cykl relacji z największych okołoziemskich regat – Volvo Ocen Race. W ramach współpracy z Volvo, Czwórka wyemituje serię kilkudziesięciominutowych relacji poświęconych kolejnym etapom rejsu. Pierwsza z nich – dotycząca startu regat z hiszpańskiego Alicante już na początku listopada.


Regaty Volvo Ocean Race to jeden z najtrudniejszych morskich wyścigów świata. Jego uczestnicy , muszą przepłynąć 3 oceany oraz zawinąć do 10 portów znajdujących się na 6 różnych kontynentach. Trasa regat liczy 39 000 mil morskich i trwają ponad 8 miesięcy. To impreza dla najbardziej wytrwałych żeglarzy. W tegorocznej, 11. edycji wystartuje 6 załóg z całego świata, z takimi skipperami jak Ken Read, Iker Martinez, czy Mike Sanderson.

Skipperów załóg startujących w regatach Volvo Ocean Race nie trzeba przedstawiać. To nazwiska znane pasjonatom żeglarstwa z całego świata. Dlatego cieszy nas, że telewizyjna Czwórka zdecydowała się wyemitować relację z całych regat. Wierzymy, że ten cykl przyciągnie przed telewizory prawdziwych entuzjastów żeglarstwa i spopularyzuje tę wyjątkową imprezę również w Polsce – powiedział Zbigniew Gutkowski, znany na całym świecie żeglarz, który zgodził się wesprzeć merytoryczne relacje z Volvo Ocean Race emitowane na antenie Czwórki.

Start tegorocznej edycji Volvo Ocean Race zaplanowano na 5 listopada 2011 roku. Tydzień wcześniej odbędą się wyścigi w pierwszym porcie, czyli w Alicante. Relacja z obu wydarzeń na początku listopada zostanie wyemitowana na antenie Czwórki. Cały cykl zakończy relacja z portu docelowego – Galway, do którego żeglarze dopłyną na początku lipca 2012 roku.

To naprawdę ciężkie regaty, podczas których nie brakuje emocjonujących i wzruszających momentów. Tym bardziej cieszy nas, że po raz pierwszy ogólnodostępna polska stacja telewizyjna zdecydowała się wyemitować relację z nich. Mamy nadzieję, że dzięki temu projektowi, popularność tych regat jak i samego żeglarstwa w Polsce wzrośnie – powiedział Mariusz Nycz, Dyrektor Marketingu i PR w Volvo Auto Polska.

Informacje o nowych odsłonach będą pojawiały się także na fan stronie Volvo Auto Polska na Facebooku – www.facebook.pl/VolvoAutoPolska oraz w magazynach telewizyjnych.

Więcej informacji na temat regat Volvo Ocean Race można znaleźć pod adresem www.volvocars.pl, http://www.volvooceanrace.com/, www.VolvoOceanRace.com oraz media.volvo.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 13 April

Yves Parlier na katamaranie "Medias Region Aquitaine" bije rekord załogowej żeglugi 24. godzinnej w klasie 60. stopowej wynikiem 597,8 Mm, 24,95 węzłów.
czwartek, 13 kwietnia 2006
S/y "Swarożyc" pod Kpt. Wacławem Liskiewiczem wyszedł w rejs na Spitsbergen; był to pierwszy rejs polskiego jachtu w rejony podbiegunowe.
czwartek, 13 kwietnia 1967