TYP: a1

VOR: Abu Dhabi wznawia wyścig

czwartek, 10 listopada 2011
Weronika Morys

Ainhoa Sanchez
Abu Dhabi Ocean Racing
Zespół Abu Dhabi wraca do gry wznawiając wyścig po 5 dniach od utraty masztu podczas sztormu na Morzu Śródziemnym. Ekipa dowodzona przez brytyjskiego skippera Iana Walkera podała do wiadomości, że ukończyła już wszystkie niezbędne naprawy i wraca do regat Volvo Ocean Race.


Wczoraj wieczorem zespół Abu Dhabi wrócił na trasę i stara się nadrobić stratę spowodowaną przymusowym postojem. O godzinie 0700 UTC ekipa znajdowała się na wschód od Almerii, płynąc wzdłuż hiszpańskiego wybrzeża z prędkością 8,5 węzła. Najbliżej przed nimi jest CAMPER z przewagą 1000 Mm. Obecnie na pierwszym miejscu płynie Groupama, na drugim Telefónica, a na trzecim PUMA.

Więcej informacji: www.volvooceanrace.com
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 January

Na jachcie "Cardinal Vertue" zakończył rejs Wiliam Nance - rejs prowadził z Anglii i dalej do Buenos Aires, Przylądek Dobrej Nadziei, Auckland, Horn do Buenos Aires.
piątek, 22 stycznia 1965
Urodził się Mamert Stankiewicz, kapitan żeglugi wielkiej, służbę rozpoczął we flocie carskiej, a po powrocie do Polski został skierowany na statek skierowany na statek szkolny "Lwów"; później pracował na stanowisku kierownika żeglugi przybrzeżnej, kapitan
niedziela, 22 stycznia 1871