TYP: a1

Velux 5 Oceans - najtrudniejsze jeszcze przed nimi

wtorek, 1 lutego 2011
Weronika Morys
Ainhoa Sanchez/w-w-i.com
Ainhoa Sanchez/w-w-i.com
Już wkrótce żeglarze opuszczą bezpieczny port w nowozelandzkim Wellington i wyruszą w kolejny, trzeci już etap okołoziemskich regat Velux 5 Oceans. W wyścigu pozostało ich już tylko czterech, po tym jak Belg Christopher Bullens musiał zrezygnować z powodu powtarzających się awarii jachtu.


W trzecim etapie regat skipperzy popłyną przez Ocean Południowy do Punta del Este w Urugwaju. Licząca około 6000 Mm trasa wiedzie przez niebezpieczne regiony Antarktyki, gdzie śmiałków czeka spotkanie z silnymi wiatrami i wielkimi falami. Jachty Eco 60 muszą być przygotowane na bardzo trudne warunki i szybką jazdę. Przed dotarciem do mety żeglarze będą też musieli pokonać okolice Przylądka Horn. Wielu zawodników biorących udział w regatach dookoła świata właśnie w tych okolicach napotkało największe problemy. Niektórzy musieli się wycofać, a kilku straciło życie.

Start trzeciego etapu regat planowany jest na niedzielę, 6 lutego, o godzinie 14:30 lokalnego czasu (2:30 czasu polskiego).

Więcej informacji na stronie www.velux5oceans.com
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 March

Barbara Królikowska odbiera nagrodę Rejs Roku za rejs dookoła świata na s/y "Karolka".
piątek, 3 marca 2006
Wokółziemskie regaty The Race zakończył "Club Med.", 110. stopowy katamaran dowodzony przez Granta Daltona i Franka Profitta zwyciężając w stawce 6 jachtów.
sobota, 3 marca 2001
Jerzy Wąsowicz na s/y "Antica": mija ze wschodu na zachód Przylądek Horn w rejsie do Ameryki Południowej.
środa, 3 marca 1999
Opłynięcie Hornu przez s/y "Wojewoda Koszaliński" prowadzonego przez Ryszarda Wabika.
środa, 3 marca 1982