TYP: a1

Velux 5 Oceans - Chris Stanmore-Major dopływa do mety

środa, 26 stycznia 2011
Weronika Morys

Ainhoa Sanchez/w-w-i.com
.
Ostatni z czterech zawodników biorących udział w okołoziemskich regatach VELUX 5 OCEANS, Brytyjczyk Chris Stanmore-Major, dopłynął 24 stycznia do mety drugiego etapu. Jacht Spartan minął metę o godzinie 07.25 rano (19.25 polskiego czasu), po 39 dniach, 9 godzinach i 25 minutach spędzonych na morzu. Chris Stanmore-Major po raz drugi w tym wyścigu zajął czwartą lokatę w porcie etapowym.


Tłum ludzi witał Brytyjczyka na kei Queens Wharf. CSM nie miał łatwego rejsu, tak samo jak i pozostali zawodnicy, w tym Polak Zbigniew Gutek Gutkowski, którego jacht Operon Racing przechodzi teraz w Wellington kompleksowy przegląd techniczny. Pokonanie liczącej 7000 mil morskich trasy z Kapsztadu w Afryce Południowej do Wellington w Nowej Zelandii zajęło wszystkim żeglarzom więcej czasu niż się spodziewano.

Kolejny etap ruszy 6 lutego z Wellington do Punta del Este w Urugwaju i będzie równie trudny, gdyż trasa wiedzie przez nieprzyjazne wody wokół przylądka Horn.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 April

Wodowanie "Shamrock IV" - jachtu przygotowanego do walki o Puchar Ameryki; ostatni z serii jachtów o tej nazwie wystawianych przez około 30 lat do walki o Puchar przez sir Thomasa Liptona.
poniedziałek, 14 kwietnia 1930
W Kaliszu urodził się Stefan Szolc-Rogoziński, podróżnik, badacz Kamerunu, organizator dwóch wypraw do Afryki Zachodniej. Opublikował m.in. "Żeglugę wzdłuż Zachodniej Afryki na lugrze Łucja Małgorzata".
niedziela, 14 kwietnia 1861