TYP: a1

Velux 5 Oceans - otwarcie wioski regatowej w Wellington

niedziela, 30 stycznia 2011
Ainhoa Sanchez/w-w-i.com
Ainhoa Sanchez/w-w-i.com
W piątek 28 stycznia nastąpiło oficjalne otwarcie wioski regatowej. Przy kei Queens Wharf można oglądać zdjęcia i filmy zarówno z bieżącej, jak i poprzednich edycji okołoziemskich regat Velux 5 Oceans. Swoje stoiska przygotowali też partnerzy wyścigu – firmy Henry Lloyd i Maersk oraz główny sponsor imprezy – VELUX.

Po uroczystości otwarcia część zawodników zdecydowała się wziąć udział w nietypowej zabawie - jeździe na urządzeniach zwanych Blo-Kart. Jest to rodzaj bojera, ale na kółkach, jako że w Nowej Zelandii, posiadającej niewątpliwie wiele walorów przyrodniczych, trudno jednak znaleźć lodowisko bądź zamarznięte jezioro. Zarówno Zbigniew "Gutek" Gutkowski jak i Brad Van Liew oraz Chris Stamnore-Major świetnie bawili się mogąc rywalizować na portowym nabrzeżu stanowiącym zwykle lądowisko dla helikopterów. Opanowanie sprzętu nie było takie łatwe, ale gdy już wszyscy nauczyli się obsługiwać Blo-Karty, kibice mieli możliwość oglądania wyjątkowej żeglarskiej rywalizacji na lądzie.

Start kolejnego, trzeciego etapu regat, zaplanowano na godzinę 14.30 lokalnego czasu w niedzielę, 6 lutego 2011.

Więcej informacji na stronie: www.velux5oceans.com 

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 31 March

W wieku 20 lat zginęła w wypadku samochodowym Iwona Pieńkawa, córka znanego kapitana Zdzisława, uczestniczka regat Whitbread Race na s/y "Otago", autorka lirycznej relacji z rejsu pt. "Otago, Otago na zdrowie".
poniedziałek, 31 marca 1975
Kazimierz Jurkiewicz, wieloletni komendant "Daru Pomorza", oddał dowodzenie tym statkiem.
czwartek, 31 marca 1977
Aresztowanie Mariusza Zaruskiego przez władze Związku Radzieckiego.
niedziela, 31 marca 1940