TYP: a1

Velux 5 Oceans - otwarcie wioski regatowej w Wellington

niedziela, 30 stycznia 2011
Ainhoa Sanchez/w-w-i.com
Ainhoa Sanchez/w-w-i.com
W piątek 28 stycznia nastąpiło oficjalne otwarcie wioski regatowej. Przy kei Queens Wharf można oglądać zdjęcia i filmy zarówno z bieżącej, jak i poprzednich edycji okołoziemskich regat Velux 5 Oceans. Swoje stoiska przygotowali też partnerzy wyścigu – firmy Henry Lloyd i Maersk oraz główny sponsor imprezy – VELUX.

Po uroczystości otwarcia część zawodników zdecydowała się wziąć udział w nietypowej zabawie - jeździe na urządzeniach zwanych Blo-Kart. Jest to rodzaj bojera, ale na kółkach, jako że w Nowej Zelandii, posiadającej niewątpliwie wiele walorów przyrodniczych, trudno jednak znaleźć lodowisko bądź zamarznięte jezioro. Zarówno Zbigniew "Gutek" Gutkowski jak i Brad Van Liew oraz Chris Stamnore-Major świetnie bawili się mogąc rywalizować na portowym nabrzeżu stanowiącym zwykle lądowisko dla helikopterów. Opanowanie sprzętu nie było takie łatwe, ale gdy już wszyscy nauczyli się obsługiwać Blo-Karty, kibice mieli możliwość oglądania wyjątkowej żeglarskiej rywalizacji na lądzie.

Start kolejnego, trzeciego etapu regat, zaplanowano na godzinę 14.30 lokalnego czasu w niedzielę, 6 lutego 2011.

Więcej informacji na stronie: www.velux5oceans.com 

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 16 April

W Bremerhaven przekazano Amerykanom żaglowiec "Horst Vessel", obecnie "Eagle".
wtorek, 16 kwietnia 1946
W Spiliby urodził się sir John Franklin, żeglarz, podróżnik polarny i odkrywca. Głównym celem jego wypraw było poszukiwanie Przejścia Północno-Zachodniego, zajmował się badaniem północnych wybrzeży Kanady. Zmarł (1847 r.) z wycieńczenia w czasie wyprawy p
niedziela, 16 kwietnia 1786