V eliminacja Motorowodnych Mistrzostw Polski rozstrzygnięta

poniedziałek, 13 sierpnia 2012
Informacja prasowa
W ten weekend (11-12 sierpnia) na Jeziorze Niegocin, rozegrana została V Eliminacja Motorowodnych Mistrzostw Polski Skuterów Wodnych. Przy zmiennej pogodzie rywalizowało ze sobą we wszystkich klasach prawie 50 zawodników. Zawody przebiegały bardzo sprawnie i spokojnie.

Eliminacje zostały rozegrane w klasach skuterów siedzących: RUNABOUT STOCK (RS) - skutery niezmodyfikowane, RUNABOUT OPEN 4T (RO 4T) – skutery zmodyfikowane oraz trzech klasach skuterów stojących: JET STOCK (JET S) – skutery niezmodyfikowane, JET OPEN (JET O) - skutery zmodyfikowane.

W najmocniejszej klasie RUNABOUT OPEN wszystkie biegi były niezwykle zacięte, a rywalizacja pomiędzy trzema zawodnikami Andrzejem Wiśniewskim, Robertem Gładeckim i Arkadiuszem Kruszewskim trwała do samego końca. Obronną ręką wyszedł z niej Andrzej Wiśniewski (Blackshadows ), który uzyskał 70 pkt. w trzech biegach. Drugi z 45 pkt. był Robert Gładecki z klubu Jet Sport. Na 3 stopniu podium znalazł się Arkadiusz Kruszewski również z Jet Sportu.

W klasie RUNABOUT STOCK pierwsze miejsce zajął Krystian Domański (Blackshadows) z 61 pkt. Na drugim był Jarosław Sobczak (JET SKI NYSA). Miał tyle samo punktów co trzeci Paweł Gudowski. Dzięki lepszym pozycjom zajmowanym w 3 biegach to właśnie Jarosław Sobczak był drugi.

W skuterach stojących – Jet Open (skutery zmodyfikowane) wygrał z 70 pkt. Artur Gniadek z Jet Sportu. Drugi był Dawid Michalak (Orka) 65 pkt., a trzecie miejsce zajął Paweł Piątek (43 pkt.). W Jet S na pierwszym miejscu z 66 pkt. był Artur Gniadek. Pięć pkt. mniej miał Artur Jabłoński. Na trzecim miejscu był Paweł Piątek. Obydwaj zawodnicy reprezentują klub Jetriders.