TYP: a1

Trwają regaty America’s Cup [wideo]

poniedziałek, 9 września 2013
Weronika Morys
Puchar Ameryki America's Cup
Puchar Ameryki
Fot. chatani
W minioną sobotę i niedzielę w Zatoce San Francisco odbyły się 4 biegi 34. Finału regat o Puchar Ameryki. Wyścigi rozgrywają się pomiędzy broniącymi tytułu Amerykanami z Oracle Team USA a żeglarzami z Emirates Team New Zealand. Pierwszy zespół ma utrudnione zadanie, gdyż otrzymał przed rozpoczęciem regat 2 punkty karne za nieregulaminowe modyfikacje swojego katamaranu.

Dwa biegi sobotnie oraz pierwszy w niedzielę wygrali Nowozelandczycy. Zwycięstwo w drugim niedzielnym wyścigu przypadło Amerykanom, jednak po odliczeniu punktów karnych dotychczasowy wynik to 3-0 dla Emirates Team New Zealand. Dzisiaj walczące zespoły mają przerwę w ściganiu. Kolejne wyścigi odbędą się we wtorek.

Bieżące rezultaty można sprawdzić na stronie: http://www.americascup.com/en/results-standings






TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 lipca

Wodowanie jachtu "IDEC 2" dla Francisa Joyona.
wtorek, 17 lipca 2007
Zbigniew Puchalski na s/y "Miranda" z Crosshaven wyruszył w samotny atlantycki kwalifikacyjny rejs do regat TARS 1972; jacht nie osiągnął celu podróży po drugiej stronie Atlantyku, ale został dopuszczony do OSTAR.
sobota, 17 lipca 1971