TYP: a1

Żeglarz zginął podczas treningu do Pucharu Ameryki

piątek, 10 maja 2013

Źródło: wikipedia
Brytyjski żeglarz Andrew "Bart" Simpson zginął w wypadku katamaranu „Artemis”, podczas treningu do zawodów o Puchar Ameryki, który odbywał się Zatoce San Francisco. Jacht, na którym żeglował Brytyjczyk wraz z drugim żeglarzem wywrócił się, a Simpson znalazł się pod nim zaplątany w liny. Mimo natychmiastowej akcji ratunkowej Simpsona nie udało się uratować. Drugi żeglarz został uratowany i jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Źródło: http://artemis-racing.americascup.com/news/4511
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 June

Na jachcie "Svaap" do załogowych regat bermudzkich wystartował William Albert Robinson; na Bermudach żeglarz pożegnał przyjaciół i tylko z jednym bermudzkim chłopcem pożeglował przez Kanał Panamski na Galapagos, Tahiti, później Fidżi, Indonezję, Cieśninę
sobota, 23 czerwca 1928
Na jachcie o nazwie "Saoirse" wyruszył w załogowy rejs dookoła świata Irlandczyk O'Brien, pierwszy żeglarz, który żeglował wokół trzech przylądków Dobrej Nadziei, Leeuwin i Horn.
sobota, 23 czerwca 1923
Urodził się Czesław Czarnowski, doktor medycyny, profesor Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie, wybitny artysta-marynista. Od 1899 r. kapitan jachtowy, członek dawnych jachtklubów w Nowogrodzie i Petersburgu, działacz Ligi Morskiej w Wilnie, od 1925 r.
sobota, 23 czerwca 1883