TYP: a1

Emocjonujące wyścigi 34. Finału Pucharu Ameryki [wideo]

poniedziałek, 16 września 2013
W rozegranym wczoraj jednym z najbardziej emocjonujących wyścigów w historii America's Cup, zwycięstwo przypadło zespołowi z Nowej Zelandii, jednak Amerykanie dopłynęli do mety tylko 16 sekund później. Chociaż zespół ORACLE TEAM USA wygrał już 3 biegi, Emirates Team New Zealand prowadzi po 10 wyścigach 7-1. Wszystko dlatego, że Amerykanie zostali przed regatami ukarani dwoma punktami karnymi za niedozwolone modyfikacje swojego jachtu. Zwycięzcą 34. Finału Pucharu Ameryki będzie pierwsza drużyna, która zdobędzie 9 punktów.

Niedzielne wyścigi dostarczyły wszystkim wiele emocji. Podczas dziesiątego finałowego biegu jachty zmieniały się na prowadzeniu czterokrotnie (w tym 3 razy na odcinku 3 mil), różnice czasów przy okrążaniu czterech znaków wyniosły kolejno 3 sekundy, 11 sekund, 1 sekunda i 11 sekund. O szybsze bicie serca przyprawiało zbliżanie się do siebie katamaranów obu drużyn z prędkością 70 węzłów.

Odbywające się na Zatoce San Francisco regaty z zapartym tchem obserwowała z brzegu 35-tysięczna publiczność. "Jeśli nie podobał wam się dzisiejszy wyścig, prawdopodobnie powinniście oglądać jakiś inny sport." - powiedział Dean Barker, skipper z Emirates Team New Zealand.

Dzisiaj została zaplanowana przerwa w regatach. Zostaną one wznowione we wtorek, 17 września.

Więcej informacji: www.americascup.com

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 26 February

W czasie pełnienia obowiązków służbowych zmarł Adrzej Benesz, od 1973 r. prezes PZŻ.
czwartek, 26 lutego 1976
S/y "Euros" z Kpt. Aleksandrem Kaszowskim okrążył Przylądek Horn jako drugi, po "Polonezie" polski jacht.
poniedziałek, 26 lutego 1973